Bibliotekoje vyko ankstyvojo skaitymo skatinimo renginių ciklas „Paskaityk man“

Edukacinis užsiėmimas
2023-05-14 / 2023-05-14
Biblioteka

Balandžio ir gegužės mėnesiais Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko ankstyvojo skaitymo skatinimo renginių ciklas „Paskaityk man“.

Šio renginių ciklo tikslas – populiarinti ankstyvojo skaitymo naudą, informuoti visuomenę, ką ir kaip skaityti 0–3 metų amžiaus vaikams, bei išgirsti specialistų rekomendacijas.

Renginių ciklo metu vyko seminarai tėvams ir praktiniai užsiėmimai, kuriuose tėvai susipažino su ankstyvojo skaitymo nauda, sužinojo, kokią literatūrą rinktis, ką ir kaip skaityti patiems mažiausiesiems.

Seminaruose dalyvavo psichologijos mokslų daktarė Ramunė Dirvanskienė, vaikų literatūros tyrėja ir ekspertė Džiuljeta Maskuliūnienė bei aktorė Daiva Rudytė kurios padėjo rasti atsakymus į pagrindinius tėvams rūpimus klausimus: „Kodėl skaityti? Ką skaityti? Kaip skaityti vaikams?“. Motyvaciniame socialinio-emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenerės Vilmos Juškienės seminare tėvams „Paskaityk man“ lektorė padėjo tėveliams atpažinti tiek kuriančius meilę skaitymui, tiek ją griaunančius šeimos elgesio modelius, pasidalino praktinėmis įžvalgomis ir rekomendacijomis, ką daryti, kad skaitymas namie taptų malonia rutinine veikla.

Praktiniuose užsiėmimuose bibliotekos specialistai praktiškai pademonstravo kelis skirtingus skaitymo kūdikiams ir 2–3 metų vaikams metodus, kuriuos tėvai ateityje galės pritaikyti namie. Taip pat tėvai buvo supažindinti su reguliaraus skaitymo vaikams nauda ir skirtingais vaikų literatūros žanrais.

Projekto vadovė A. Jasiulionienė džiaugiasi dalyvių aktyvumu „Vienas svarbiausių projekto tikslų buvo suteikti daugiau žinių apie ankstyvojo skaitymo naudas ir reikšmę mažamečių tėveliams.

Stebėjau dalyvių veidus seminarų metu. Džiaugdavausi matydama kilstelėjusį antakį, išsiplėtusias akis, pritariamai linksinčias galvas, dėkingas šypsenas. Po seminarų tėveliai neskubėjo išeiti, dalijosi savo pastebėjimais, klausimais su lektoriais.

Smagu, kad projekto veiklos pritraukė daug mažamečių tėvelių, kurie bibliotekoje lankėsi pirmą kartą. Buvo be galo gera girdėti tokius atsiliepimus „Aš net negalvojau, kad bibliotekoje taip gali būti“…

O taip, gali! Ir dar kiek daug bus!“

 

Renginių organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Renginiai yra projekto „PASKAITYK MAN: ankstyvojo skaitymo skatinimo renginių ciklas tėvams“ dalis.

Projektą iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

 

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content