Bibliotekų specialistai tęsia mobilumo veiklas

Informacija
2023-09-12 / 2023-09-12
Biblioteka

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kartu su 8 regiono bibliotekomis toliau įgyvendina suaugusiųjų švietimo srities mobilumo projektą. Šį kartą bibliotekų specialistai kėlė kvalifikaciją Kipre ir Estijoje, Lenkijoje vykusiuose mokymuose bei darbo stebėjimo vizite Slovėnijoje.

Šiaulių ir Telšių savivaldybių apskričių viešųjų bibliotekų specialistai dalyvavo mokymuose „Adult educator‘s roles in a new reality“ Kipre ir Estijoje.

Gegužės 29 – birželio 2 d. Pafoso ir Protaro miestuose (Kipras) vykusiuose mokymuose dalyvavo Šiaulių r. savivaldybės Vytauto Vitkausko bibliotekos, Šiaulių m. savivaldybės viešosios bibliotekos ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos specialistės.

2023 m. liepos 3–7 d. mokymuose, kurie vyko Narvoje ir Taline (Estija), su dalyviais iš Latvijos, Portugalijos, Prancūzijos ir Suomijos dalyvavo Plungės r. savivaldybės viešosios bibliotekos, Akmenės r. savivaldybės viešosios bibliotekos ir Pakruojo r. savivaldybės Juozo Paukštelio bibliotekos specialistai.

Mokymų metu buvo apžvelgta daug skirtingų temų – šiuolaikinės suaugusiųjų švietimo tendencijos, tvarumas ir ateities mokymo galimybės, darbas su negalią turinčiais asmenimis, dirbtinio intelekto galimybės ir mokymasis hibridinėje aplinkoje bei kt. Daug laiko skirta praktinių įgūdžių formavimui, veiklų išbandymui. Mokymų metu lankytasi įvairiose švietimo įstaigose, vietos bibliotekose, kuriose susitikta su suaugusiųjų švietėjais,  išgirsta naudingų ir praktinių patarimų apie darbą su suaugusiaisiais.

Šių metų birželio 12–15 d. septyni Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos, Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir Joniškio r. savivaldybės Jono Avyžiaus viešosios bibliotekos atstovai lankėsi Slovėnijos viešosiose bibliotekose. Bibliotekų specialistai lankėsi Kranio, Liublianos, Bledo miestų viešosiose bibliotekose ir jų filialuose, Slovėnijos nacionalinėje ir universiteto bibliotekoje. Taip pat lankytasi technologijų ir verslumo centre „Kovačnica“, įsikūrusiame Kranio mieste. Vizito metu susipažinta su Slovėnijos viešųjų bibliotekų tinklo struktūra, pagrindinėmis veiklos kryptimis, lankytojams teikiamomis paslaugomis, vykdoma projektine ir švietėjiška veikla. Domėtasi apie paslaugų ir bibliotekų erdvių pritaikymą žmonėms, turintiems negalią. Aptarti iššūkiai su kuriais susiduria tiek Lietuvos ir Slovėnijos  bibliotekos – mažėjantys skaitytojų rodikliai, medijų ir informacinio raštingumo veiklų organizavimas ir pan. Su užsienio kolegomis dalintasi Lietuvos bibliotekų gerąja patirtimi. 2023 m. rugpjūčio 21–25 d. Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Jurga Šarauskaitė-Černiauskienė kartu su dalyviais iš Islandijos, Suomijos, Prancūzijos ir Austrijos kėlė kvalifikaciją Varšuvoje vykusiuose mokymuose „Principles of an effective learning environment for adults“. Penkių dienų mokymuose gilintasi kaip besimokantiems suaugusiems sukurti patrauklų ir veiksmingą ugdymo procesą, pagrįstą neurologijos atradimais.

2022 m. birželio – 2023 m. rugpjūčio mėn. įgyvendintas pirmasis projekto etapas. Jame kartu su ŠAVB dalyvavo aštuonios konsorciumo narės: Akmenės r. savivaldybės, Joniškio r. savivaldybės Jono Avyžiaus, Kelmės r. savivaldybės Žemaitės, Mažeikių Henriko Nagio, Pakruojo r. savivaldybės Juozo Paukštelio, Plungės r. savivaldybės, Šiaulių miesto savivaldybės ir Šiaulių r. savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos. Per ši laikotarpį pasitelkus Europos Sąjungos finansavimą organizuota 11 tarptautinių mobilumo veiklų Europos šalyse, kuriose dalyvavo 42 viešųjų suaugusiųjų švietimo bibliotekų specialistai. Iš jų 29 specialistai dalyvavo kvalifikacijos tobulinimo kursuose, 13 darbo stebėjimo vizituose Nyderlandų ir Slovėnijos bibliotekose.

Programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo mobilumo projekto tikslai yra ilgalaikiai. Jų siekiant numatyta iki 2027 m. toliau vykdyti viešųjų bibliotekų darbuotojų mobilumo veiklų organizavimą. Nuo 2023 m. birželio mėn., 2-ojo projekto etapo, prie konsorciumo ir bendrų tikslų siekio prisijungė dar 3 bibliotekos: Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio, Radviliškio r. savivaldybės ir Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos.

Šis informacinis straipsnis atspindi tik projektą įgyvendinančios institucijos požiūrį, todėl Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

logo

 

 

 

Bibliotekos archyvo nuotr.

Komentarai

Skip to content