Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kartu su 8 regiono bibliotekomis toliau įgyvendina suaugusiųjų švietimo srities darbuotojų mobilumo projektą. Šį kartą bibliotekų specialistai kėlė kvalifikaciją kėlė Ispanijoje ir Čekijoje vykusiuose mokymuose.
Balandžio 10–14 d. Valensijos mieste vyko mokymai „Train the trainer“. Juose dalyvavo keturių bibliotekų specialistai:
- Jonas Bugaila, Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka;
- Gita Vilčiauskienė, Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka;
- Ingrida Jonušienė, Mažeikių Henriko Nagio viešoji biblioteka;
- Urtė Šulskienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.
Dalyviai sužinojo naudingos informacijos apie darbą su besimokančiaisiais, fasilitatoriaus vaidmenį ir jo santykį su grupe, efektyvius mokymų organizavimo būdus. Stiprino savo įgūdžius konfliktų valdymo ir viešojo kalbėjimo srityse. Įgyti įgūdžiai ypatingai pravers profesinėje veikloje teikiant paslaugas lankytojams. Kiekvienas iš dalyvių mokymuose rado sau reikalingų dalykų. Mokymuose dalyvavusi U. Šulskienė atskleidė, kad įgytas žinias jau šiuo metu pritaiko darbe, vesdama skaitymo skatinimo srities mokymus bibliotekų specialistams. o J. Bugaila iš Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos šiuo metu planuoja vesti mokymus senjorams ir jų metu pritaikyti įgytas žinias organizuojant grupinio darbo užsiėmimus.
Ingrida Jonušienė įgytas žinias panaudos ateityje dar ne kartą: „Ypatingai svarbi programos dalis man buvo viešasis kalbėjimas, tarpkultūriniai aspektai, pristatymo įgūdžiai. Dažnai tenka kalbėti prieš auditoriją, todėl mokymai padės pasirengiant pranešimą, valdant balsą ir kūno kalbą“.
Dalyviai turėjo galimybę susipažinti su kitų šalių atstovais, lavinti savo anglų kalbos įgūdžius. Laisvą laiką bibliotekų specialistai skyrė susipažinimui su Valensijos miestu ir bibliotekomis.
Gegužės 1–5 d. Prahos mieste vykusiuose mokymuose „Encouraging creative thinking“ dalyvavo keturios specialistės:
- Agnė Gumuliauskienė, Šiaulių miesto savivaldybės biblioteka;
- Gintarė Gurevičiūtė, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka;
- Karolina Kulevičienė, Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka;
- Renata Murauskaitė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešųjų bibliotekų.
Kartu su atstovais iš Ispanijos, Portugalijos ir Rumunijos dalyvės mokėsi ugdyti kūrybinį mąstymą. Nors įprasta manyti, jog kūrybiškumas reikalingas tik tam tikrose srityse, susijusiose su menu, tačiau gebėjimas kūrybiškai mąstyti yra svarbus kuriant šiuolaikiškas bibliotekas, veiklas ir paslaugas lankytojams. Mokymų metu į kūrybinį procesą žvelgta kaip į komandinį darbą, todėl mokymasis vyko grupėse. Dalyviai sužinojo, kokie veiksniai trukdo kūrybiškai mąstyti, kaip panaudoti šiuolaikines technologijas ieškant kūrybinių sprendimų ir kt. G. Gurevičiūtė džiaugėsi įgyta patirtimi: „Planuoju su kolegomis pasidalinti, kas yra svarbu kūrybiniame etape, kuriant produktą, edukaciją ar rengiant paraišką. Nes dažnai girdžiu iš kolegų: „Tu jau esi super kūrybiška, jau viską sugebi, tu jau viską pasidarys pati“… Deja, tai nėra tiesa – kūrybiškumas, kaip parodė mokymai, turi daug sudėtinių elementų, ypač komandoje. Tad labai norėčiau pabrėžti, kad nėra vieno superherojaus, jį sukuriame būdami kartu, su savo skirtingais elementais, metodais ir gebėjimais“. Gintarei antrino K. Kulevičienė: „Tai nekasdienė patirtis. Ypač kai mokymai vyksta kitoje šalyje. Grįžau praturtėjusi žiniomis, pagerinusi anglų kalbos žinias, pažinusi kitos šalies kultūrą, susipažinusi su kolegomis, pilna džiaugsmo, motyvacijos ir kūrybinio įkvėpimo“.
Po mokymų dalyvės lankėsi Čekijos miesto viešojoje bibliotekoje ir Klementinum pastatų komplekse įsikūrusioje Nacionalinėje Čekijos bibliotekoje, kuri tituluojama kaip gražiausia pasaulio biblioteka, bei susipažino su Prahos miestu.
Šis informacinis straipsnis atspindi tik projektą įgyvendinančios institucijos požiūrį, todėl Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.
Bibliotekos archyvo ir dalyvių nuotr.
Komentarai