„Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ finalas

Konkursas
2018-11-15 / 2018-11-15
11.00
Bibliotekos Konferencijų salė

Lapkričio 15 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko džiugi bibliotekai ir knygų mylėtojams šventė –„Didžiojo knygų pristatymo konkurso“ finalas. Konferencijų salėje susirinko moksleivių komandos iš Šiaulių ir Telšių apskričių mokyklų ir gimnazijų.

Konkurso finalo pradžią paskelbė bibliotekos direktorius prof. dr. Bronius Maskuliūnas. Direktorius pasveikino gausiai susirinkusius moksleivius ir pasidžiaugė, kad jau daug metų vykstantis „Didysis knygų pristatymo konkursas“ kasmet pritraukia jaunus žmones norinčius pasidalinti savo mėgstamiausiomis knygomis su bendraamžiais knygų šventėje.

Po direktoriaus žodį tarė konkurso globėja, dainuojamosios poezijos daininkė Ieva Narkutė. Sveikinamąją kalbą dainininkė pradėjo E. Hemingvėjaus knygos pavadinimu – „Šventė, kuri visada su tavimi“. I. Narkutė moksleiviams palinkėjo, kad knyga dabar ir tolimesniame gyvenime išliktų ta švente, kuri visada šalia, visada gali nudžiuginti ir gelbsti nuo vienatvės ir gyvenimo negandų. baigusi kalbą dainininkė atliko keletą savo kūrybos dainų.

Renginį moderavo Kelmės mažojo teatro aktorius Modestas Vaitkevičius, o dalyvių vertinimo komisijos garbingas vietas užėme prof. Džiuljeta Maskuliūnienė, Valstybinio Šiaulių dramos tatro aktorė Monika Šaltytė ir viešųjų ryšių specialistas Valdas Dambrava.

Finale dėl laimėtojo titulo varžėsi moksleiviai I–IV, V–VIII ir IX–XII klasių iš Šiaulių (Gruzdžių), Telšių, Plungės, Mažeikių, Pakruojo, Akmenės, Joniškio ir Kelmės rajonų mokyklų ir gimnazijų. Jaunuoliai stebino komisiją ir salę savo išmone, originalumu ir mėgstamų knygų pasirinkimu.

 

Konkurso nugalėtojai

I–IV klasių amžiaus kategorijoje – Deividas Šimalis.

V–VIII klasių amžiaus kategorijoje – moksleivių komanda: Gustė Dereškevičiūtė, Aneta Vireikytė, Vesta Skinulytė, Tėja Skinulytė, Krista Verbrugge, Rugilė Gruodytė.

IX–XII klasių amžiaus kategorijoje – Gabija Kuprytė.

 

Nominacijas laimėjo:

  • Nominacija už geriausią amerikiečių autoriaus pristatymą: Deimantė Jarašiūnaitė ir Greta Mickevičiūtė. (David Levithan „Kiekvieną dieną“).
  • Nominacija už visapusišką knygos pristatymą: Fausta Antanaitytė (Emily Hor, Pawel Pawlak „Atsiprašau… Ar Jūs ragana?“).
  • Nominacija jauniausiam dalyviui: Jaunius Maščinskas (Rytis Daukantas „Simonas Daukantas – vargo pelė“).
  • Nominacija už komandos susiklausymą: Akvilė Bieliajevskytė, Beatričė Daujotaitė, Julija Jablonskytė ir Lauryna Skeivytė (Jurga Baltrukonytė knyga „Auksinė žuvelė“).
  • Nominacija už klasikinio kūrinio įtaigų aktualizavimą: Goda Simaitytė, Dovydas Žyprė, Gabijus Liūnas ir Nerijus Gustys (Erich Maria Remarque „Trys draugai“).
  • Nominacija už kūrybiškumą: Emilija Bubliauskaitė, Ūla Pėčelytė, Austėja Kairytė (Mark Haddon „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“).

Konkurse dalyvavusios bibliotekos: Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka, Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Akmenės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Joniškio rajono savivaldybės Jono Avyžiaus viešoji biblioteka, Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteka, Pakruojo Juozo Paukštelio viešoji biblioteka, Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešoji biblioteka, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Dėkojame konkurso dalyviams už mėgstamiausių knygų rekomendacijas, už gerų, nesuvaidintų emocijų kupiną dieną ir už meilę knygai! Lauksime Jūsų kitų metų konkurse su naujomis knygomis ir idėjomis!

 

Konkurso globėja – Ieva Narkutė.

Konkurso organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Konkurso rėmėjai: LR kultūros ministerija, JAV ambasada Lietuvoje, Valstybinis Šiaulių dramos teatras.

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai