Dovana bibliotekai

Dovana bibliotekai
2019-10-06 / 2019-10-06
Kraštotyros skaitykla

Prieš metus į Kraštotyros skaityklą paskambino leidyklos „Dirva“ vadovas Vytis Ramanauskas. Rengiamai knygai reikėjo žinių apie Šiauliuose gimusį dailininką Vladą Norkų. Už pateiktą informaciją pažadėtas kvietimas į knygos pristatymą.

Rugsėjo 28 d. Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje, vyko Vyčio Ramanausko ir Žygimanto Šalkausko knygos „Alumi neprekiaujame – išjungtas vanduo“ pristatymas. Kvietime į knygos pristatymą įdėtas pranešimas apie dovaną. Dovana – tinklinis krepšelis, kuriame knyga, giros butelis ir konservų „Žuvų kukuliai“ dėžutė. Vėliau paaiškėjo, kad knyga sveria 4,6 kg.

Tai knyga apie Lietuvos pramoninį alų, restoranus, kavines, aludes, dailininkus, kūrusius pramoninį dizainą, nuo 1940 m. sovietinės nacionalizacijos iki 1990 m. kovo 11 dienos. Pateikiama daugiau kaip 2 500 iliustracijų: dokumentų, nuotraukų, alaus etikečių (daugiausia), padėkliukų, butelių, bokalų, kamštelių. Tarp alaus daryklų ir Šiaulių „Gubernija“.

Knyga „Alumi neprekiaujame – išjungtas vanduo“ su autorių Vyčio Ramanausko ir Žygimanto Šalkausko autografais bus saugoma Kraštotyros skaitykloje.

N. Kasparavičienės inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai