Eglės Bičkienės paroda „Toks matymas“

Paroda
2020-07-15 / 2020-07-15
III aukšto galerija

Birželio 25 d. bibliotekos III a. galerijoje atidaryta dailininkės Eglės Bičkienės grafikos darbų paroda „Toks matymas“. 

Paroda veiks iki liepos 15 d. 

Amžina dilema – konceptualu ar ne, gerai ar blogai, lygis ar nelygis. Ar tai, kas neprovokuoja, nepiktina ir visiems suprantama, tikrai visada yra ne menas?!

Pristatau savo tryliktąją autorinę parodą „Toks matymas“. Per keturiolika metų (nuo 2005 m.) keitėsi atlikimo technika, spalvos (jos buvo arba ne), atspaudai, požiūris ir galimybės. Likau ištikima kolografijai (atspaudui nuo koliažo) ir piešiniui. Dirbu savo surasta ir išpuoselėta autorine technika – spalvinius ir reljefinius atspaudus supinu su piešiniu, karpiniu ir faktūromis, pasitelkiu koliažo techniką. Darbų tematika siejasi su Lietuvos kultūriniu paveldu, gamta, liaudies meno ornamentika, etnografiniais motyvais. Mano kūriniai susiklosto į ciklus pagal temą ir atlikimo būdą. Prioritetus atiduodu pirminiam rankų darbui, palikdama šiuolaikines skaitmenines technologijas nuošalyje.

Noriu kurti švariai, estetiškai, išbaigtai ir rodyti, skleisti teigiamą emociją. Mes ir taip gyvename išbalansuotame, efektyvumo ir naudingumo mada sergančiame, informacinio pertekliaus pasaulyje, todėl kviečiu pagauti lietaus lašą, pajusti vėjo gūsį, paklausyti tylos, paragauti skanėsto, pakeliauti vaikystės pasakų karieta. Savo darbais siekiu perteikti ramią, šviesią nuotaiką, puošti kasdienes mintis.

Eglė Bičkienė

T. Pauliuščenkos nuotr.

Komentarai