Ekscentriškoji Šiaulių krašto istorija: „Stepas Rickus: tarpukario banditas“

Tinklalaidė
Biblioteka

Pristatome pirmąjį tinklalaidės „Proto Pemza“ epizodą apie ekscentriškąją Šiaulių krašto istoriją. Šiame epizode „Proto Pemza“ pasakoja apie Stepą Rickų – pagarsėjusį tarpukario banditą iš Šiaulių apskrities.

Kalbant apie lietuviškus gangsterius, mūsų sąmonėje dažniausiai randasi Alvinas Karpis, arba kas nors iš laukinių 90-ųjų mūsų Žemės lopinėlyje. Tačiau tarpukariu turėjome tokių herojų, kurie padarė itin reikšmingą įtaką to meto sąmonei ir net popkultūrai. Naujausiame epizode kalbame apie vieną didžiausių razbainykų, kuriuos pasaulin paleido Šiaulių kraštas – nepagaunamąjį Stepą Rickų. Kodėl nepagaunamą? Kodėl laikytas itin moderniu? Kodėl jį galima laikyti mūsų pačių de facto Visuomenės priešu? Ir kur Lietuvoje gyveno Hellsingas? Į šiuos ir visą eilę kitų klausimų galėsite rasti atsakymus įsijungę Proto Pemzą.

Klausyti tinklalaidę gali ir per kitas platformas:

Contribee: https://contribee.com/protopemza

Spotify: http://spoti.fi/2M9kXu6

Apple: https://apple.co/3667DOc

Podbean:

 

Tinklalaidžių ciklu „Ekscentriškoji Šiaulių krašto istorija“ siekiama aktualizuoti Šiaulių regionui ir visai Lietuvai aktualius istorinius įvykius, istorinių asmenybių, gimusių ar veikusių regione, istoriją, urbanistines legendas, analizuoti jas neįprastu aspektu, naudojant naujus šaltinius. Inovatyvios istorinių įvykių interpretacijos prisidės prie modernaus regiono įvaizdžio kūrimo ir lems ne tokį dogmatišką požiūrį į vietos istoriją. Daug praeities įvykių, kurie nesulaukia tyrėjų dėmesio, nueina užmarštin arba tampa mitais, legendomis, nuo istorinės realybės atitrūkusiomis pasakojimų nuotrupomis. Interpretuojant dokumentus iš dabartinės laiko perspektyvos „Proto Pemza“ kuriamos naujos įvykių versijos ir pasakojimai, kurie prisidės prie istorinės atminties formavimo ir vietos identiteto stiprinimo.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Komentarai

Skip to content