Eugenijos Šimkūnaitės metams skirta spaudinių paroda

Paroda
2020-04-17 / 2020-04-17
Abonementas

2020-uosius Seimas paskelbė habilituotos biologijos mokslų daktarės, vaistininkės, žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės metais.
Bibliotekos Abonemente veikia spaudinių paroda „Amžinai žydėk, Atminimo vyšnia“, skirta Eugenijos Šimkūnaitės 100-osioms gimimo metinėms paminėti.

Eugenija Šimkūnaitė (1920–1996) savo gyvenimu ir veikla sukaupė ne tik didžiulį etnokultūrinį ir intelektualinį turtą Lietuvai, bet ir paliko neišdildomus įspūdžius su ja bendravusiems žmonėms. Savo gyvenimą E. Šimkūnaitė paskyrė vaistinių augalų, liaudies medicinos, kraštotyros tyrimui, parašė daug mokslinių publikacijų, tačiau labiausiai ją išgarsino asmeninės konsultacijos, pelniusios jai liaudies žiniuonės šlovę. Ji patardavo žmonėms, kaip gyventi sveikai, kokias žoleles ir kokiais atvejais dera vartoti, išleido kelias geros sveikatos patarimų knygas.
Siekiant įamžinti daktarės Eugenijos Šimkūnaitės atminimą, įsteigtas labdaros ir paramos fondas, kurio tikslas – remti studijuojančius farmaciją, vaistažolininkystę, neturtingus studentus bei darbus vaistažolių tyrimo srityje.

Parodoje – Eugenijos Šimkūnaitės biografijos, sveiko gyvenimo receptų ir patarimų knygos.
Paroda veiks iki balandžio 17 d.

Ievos Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content