Festivalis „Nepatogus kinas“

Festivalis
2022-10-27 / 2022-10-27
Biblioteka

Tarptautinis dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio mėnesį apsilankė ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Šiais metais bibliotekoje lankytojai galėjo nemokamai žiūrėti net keletą festivalio filmų:

  • „Nothing Compares“ (rež. Kathryn Ferguson), po kurio vyko virtualus susitikimas su muzikologu, radijo laidų vedėju Ramūnu Zilniu.
  • „Namai iš šukių“ (rež. Simon Lereng Wilmont), po kurio vyko virtualus susitikimas su festivalio programos sudarytojais.
  • „Istorijos iš dušo“ (rež. Teresia Fant) ir „Tai – aš“ (rež. Els van Driel).
  • „Šiaurinė srovė“, po kurio kalbėjomės su „Nepatogaus kino“ ir atliekų tvarkymo organizacijos „Žaliasis taškas“ atstovais.

„Nepatogus kinas“ – nuo 2007 m. kasmet vykstantis tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis. Tai yra nekomercinis renginys, siekiantis kurti erdvę žmogaus teisių, politikos, socialinės atsakomybės, tvarumo temomis, supažindinti visuomenę su pasaulinėmis aktualijomis, skatinti gyventojus būti sąmoningus ir kritiškus. Festivalio metu pristatoma turtinga dokumentinių filmų programa, rengiami susitikimai su kino kūrėjais, organizuojamos diskusijos su filmų herojais, žmogaus teisių aktyvistais ir ekspertais. Vienas pagrindinių festivalio rėmėjų – Lietuvos kino centras.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content