Fotografijų paroda „Nuotaikos“

Paroda
2021-04-08 / 2021-04-27

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje iki balandžio 27 d. veiks fotografijų paroda „Nuotaikos“.

VšĮ MTD „Arasai“ pristato Europos socialinio fondo agentūros ir Šiaulių miesto savivaldybės bendrai finansuojamo projekto „Kelio žvaigždė“ (2018–2022) antrąją fotografijų parodą „Nuotaikos“.

Šio projekto tikslas yra stiprinti Šiaulių miesto pensinio amžiaus asmenų socialinį aktyvumą supažindinant su kūrybos galia, ugdant meno pažinimą, į(si)traukiant į kūrybinę saviraišką ir skatinant kūrybinių veiklų idėją taikyti savanorystėje, bendraujant tarpusavyje, rūpinantis ribotai judančiais suaugusiaisiais ir vaikais, pasitelkiant ir / ar stebint įvairius gyvūnus.

Fotografijų paroda – viena iš vykdomų projekto veiklų, kuria siekta fotografijoje įamžinti projekto „Kelio žvaigždė“ dalyvius, kurie po mokymų ciklo „Pasiruošk kūrybinei savanorystei“ susirinko į vasaros stovyklą „Atvira bendrystė“ ir kartu su projekto partneriais VšĮ „Šiaulių letenėlė“, Šiaulių savivaldybės socialinių paslaugų centru, Šiaulių dailės mokykla aplankė šunų ir kačių prieglaudą Verbūnuose, dalyvavo pažintinėje keramikos edukacijoje Gruzdžiuose ir susipažino su įvairiais gyvūnais Dargaičių mini zoologijos sode. Antroji mokymų ciklo dalyvių grupė dalijosi įspūdžiais, skyrė dėmesį gyvūnams, bendravo su jais. Vasaros stovyklos akimirkos ir dalyvių nuotaikos užfiksuotos pristatomoje parodoje „Nuotaikos“.

Nuotraukose užfiksuotas projekto veiklų metu skatinamas pensinio amžiaus žmonių socialinis aktyvumas, plėtojami socialiniai ryšiai ir ugdomas gebėjimas atrasti kūrybinės raiškos paslaptis ieškant bendravimo prasmės. Užfiksuoti tarpusavio bendravimo ryšiai tarp gyvūnų ir vaikų, vyresnio amžiaus žmonių. Lankomų objektų šeimininkai skatino palaikyti tarpusavio ryšius tarp žmogaus ir augintinio. Lankytojai ieškojo, kokias kūrybines formas galėtų panaudoti būsimoje savanorystėje.

Parodoje pristatoma 40 nuotraukų. Jų autoriai – Šiaulių dailės mokyklos mokytojas, dailininkas Alvydas Šalkauskas ir jo mokinės – mama su dukra – Diana Mačanskienė bei Laurita Mačanskytė.

Projekto vadovė, VšĮ MTD „Arasai“ direktorė Izolda Žagrakalienė

Komentarai