Garsinių skaitymų popietė Rėkyvos savarankiško gyvenimo namuose

Edukacinis užsiėmimas
2022-05-12 / 2022-05-12
Biblioteka

Gegužės 11 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos specialistai lankėsi Rėkyvos savarankiško gyvenimo namuose, kur vedė garsinių skaitymų užsiėmimą čia gyvenantiems senjorams.

Su globos namų gyventojais bibliotekininkai ne tik maloniai šnekučiavosi prie arbatos puodelio, bet ir diskutavo rimtomis temomis, dalijosi prisiminimais apie pavasarį ir pavasarines šventes, senus papročius ir tradicijas, augintas gėles ir kitus augalus. Garsinius skaitymus vainikavo kartu su senjorais sudainuotos lietuvių liaudies dainos.

 

Nauja bibliotekos paslauga gali būti pritaikyta asmenims, turintiems atminties sutrikimų, demenciją ar jos požymių. Šie garsiniai skaitymai – tai specialiai sukurtų lietuviškų pasakojimų skaitymai, kuriuos lydi teksto aptarimas, refleksija bei specialios pagalbinės priemonės – prisiminimų dėžutės. Jose – įvairūs daiktai, padėsiantys klausytojams prisiminti girdėtas terapinių skaitinių istorijas, savo gyvenimo įvykius, turėtus daiktus. Paslauga siekiama sukelti teigiamas emocijas, mažinti vienatvės jausmą, gerinti atmintį ir kitus kognityvinius įgūdžius (dėmesio ilgesnį laiką išlaikymą per daug nereaguojant į išorinius dirgiklius, gebėjimą apdoroti garsinę ir vizualinę informaciją ir kt.). Paslauga bus teikiama bibliotekoje, taip pat organizuojami išvažiuojamieji susitikimai senelių ar globos namuose.

Norintiems savarankiškai organizuoti garsinius skaitymus ŠAVB yra parengusi ir metodinę priemonę „Prisiminimų beieškant“ – tai leidinys, bibliotekininkui, slaugytojui, demencija sergančio žmogaus artimajam ar kitam skaitančiajam asmeniui padėsiantis organizuoti garsinių skaitymų paslaugą.

Ievos Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content