Gimnazistai susipažįsta su grafiko Petro Repšio kūryba

Edukacinis užsiėmimas
2020-01-30 / 2020-01-30
Knygos grafikos centras

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Knygos grafikos centras pradėjo antrąją projekto „Petro Repšio ekslibrisų katalogo leidyba ir sklaida“ dalį – edukacinio, kūrybinio pobūdžio veiklas moksleiviams, kuriomis siekiama jau išleistą katalogą įveiklinti populiarinant ekslibriso meną ir Petro Repšio kūrybą, paskatinti jaunimą domėtis knygos ženklais kaip dėmesio verta kūrybos kryptimi, istorijos ir meno tyrinėjimo objektu.

Pirmosios edukacinės veiklos įvyko sausio 29 d. Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijoje, o sausio 30 d. ŠAVB Knygos grafikos centre apsilankė Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos 8-ų klasių moksleiviai su mokytojomis Aida Juškaite ir Janina Budriene. Jaunuoliams buvo pristatytas ŠAVB išleistas garsaus grafiko, vieno žymiausių Lietuvos ekslibrisų kūrėjo, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato P. Repšio ekslibrisų katalogas ir paties P. Repšio asmenybė, analizuoti jo sukurti ekslibrisai bei naudota technika.

Antrojoje pamokos dalyje moksleiviai mokėsi kurti ekslibrisus. Gimnazistai kūrė ne įprastus, bet proginius ekslibrisus – šiemet švenčiamam ŠAVB 70-ies metų jubiliejui paminėti.

Edukacinę veiklą vedusios grafikės Vaivos Kovieraitės-Trumpės žodžiais, „Atsispiriant nuo Petro Repšio kūrybinio braižo, pasitelkiant grafinį vaizdavimo būdą, moksleiviai kūrė ekslibrisus, skirtus Šiaulių apskrities Povilo Višinskio bibliotekos 70-mečiui. Savitai interpretuodami žymaus dailininko kūrybą, susipažino su ekslibriso, kaip mažosios grafikos formos, kūrimo bei komponavimo ypatybėmis“.

Atrinkti moksleivių ekslibrisai bibliotekoje bus eksponuojami bibliotekoje rudenį.

Petro Repšio ekslibrisų katalogas išleistas vykdant projektą „Petro Repšio ekslibrisų katalogo leidyba ir sklaida“, kurį remia LR kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content