Gretos Jokimčiūtės fotografijų paroda „Karšta žarija pelenuose“

Paroda
2022-06-01 / 2022-06-01
Meno ir muzikos skaitykla

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje eksponuojama Gretos Jokimčiūtės fotografijų paroda „Karšta žarija pelenuose“.

Paroda veiks gegužės 9–29 dienomis.

Esu Didždvario gimnazijos mokinė. Šįmet, dešimtoje klasėje, pasinėriau į asmeninį projektą, kuriame nagrinėjau žmogaus emocinio pasaulio ypatumus, ciklišką jų kaitą bei momento neįkainojamą vertę. Eksponuojamas nuotraukas kruopščiai rinkau iš 2021–2022 m. asmeninio archyvo, papildydama jas kelionių, į kurias leidausi vedama šio asmeninio projekto, vaizdai.

Fotografija ir poezijos kūrimas – tai neatskiriamos mano asmenybės dalys, leidžiančios atsiskleisti kūrybos galiai, skatinančios vertinti išorinio ir vidinio pasaulio savitumą, kartu jausmams, mintims bei momentams suteikiant materialią formą. „Karšta žarija pelenuose“ sujungia abu saviraiškos būdus – įformina ir kilusias mintis, ir nesuvaidintas akimirkas.

Kiekviena fotografija sukuria angažuotos kasdieninės rutinos įvaizdį, kuris per gamtos, architektūros, žmonių veido išraiškų simbolinę atributiką atveria meilę, tikėjimą, viltį – fundamentaliąsias vertybes. Siekdama išryškinti fotografijų nuotaikas, jų perduodamas mintis, pasitelkiau savo poeziją. „Tikras eilėraštis randasi iš labai giliai arba iš labai aukštai ir siekiasi toli, išeidamas iš savo ribų, pasiekdamas būtį arba bendrumą. <…> Matyti, kaip iš kalbos grotų arba žodžių narvo veržiasi dabarties poetų tekstai“, – teigia literatūrologė Viktorija Daujotytė. Taip vadovaudamasi giliu pasaulio suvokimu, pasinėriau į meditacinę lyriką. Meditacija – tai dvasinė praktika, suteikianti galimybę atsiskirti nuo reikšmiško gyvenimo, pasinerti į mintį, apmąstymą bei giliosios darnos jutimą. Taigi, šiuo projektu skatinu pajausti minties galią ir puoselėti savo aplinką.

Kiekvienas mūsų esame tarsi karštos žarijos, rusenančios tarp monotoniško pasaulio pelenų.

Greta Jokimčiūtė

Komentarai

Skip to content