Ilze Lībiete „Šešėlyje“

Paroda
2021-10-11 / 2021-10-11
III aukšto galerija

Bibliotekos III a. galerijoje veikia Ilze Lībiete grafikos darbų paroda „Šešėliai“. 

Paroda veiks iki rugsėjo 22 d.

Latvių menininkė Ilze Lībiete dirba grafikos, grafinio dizaino, tapybos ir heraldikos srityse. 1969 m. baigė Janis Rozentāls Rygos dailės vidurinę mokyklą, 1976 m. – Latvijos dailės akademijos Grafikos fakultetą, o 2002 m. įgijo vizualiųjų menų magistro laipsnį. Nuo 1975 metų dirba dailės mokytoja ir aktyviai dalyvauja parodose Latvijoje ir užsienyje – Švedijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Baltarusijoje ir kt. Menininkė yra surengusi daugiau nei 20 personalinių parodų, yra Latvijos dailininkų sąjungos narė, viena iš Grafikos meno rūmų įkūrėjų ir vadovų, daugelio herbų autorė.

Ilze Lībiete – grafikos meno virtuozė, gebanti meistriškai valdyti spalvas ir tekstūras, kurti abstrakčias ir dinamiškas kompozicijas, kurios tarsi dvelkia asociatyviu pasakojimu. Nors dailininkei svarbūs spalvų niuansai, parodoje pristatoma grafikos darbų, atliktų skaitmeninės spaudos technika „tamsioji pusė”.

Parodoje „Šešėlyje“ eksponuojama grafika primena savotišką, paslaptingą kaligrafiją, kuri savyje slepia tam tikrą giliai simbolišką sąvokų rinkinį. Išraiškingi juodi „potėpiai“ primena šešėlius, po kurių priedanga slepiasi spalvos. Šį kartą žiūrovo žvilgsnis pagauna tik tam tikrą vizualinį siluetą, kylantį iš šviesos ir objekto santykio. Tačiau kaip šešėlis slepia spalvas, taip vizualinė išraiška yra visada susijusi su vidiniu menininko pasauliu. Ilze Lībiete pripažįsta, kad jos darbai dažniausiai yra pagrįsti konkrečia asmenine patirtimi, kupini užkoduotos jos privataus gyvenimo informacijos.

Lankantis bibliotekoje būtina laikytis visų tuo metu galiojančių SAM nustatytų saugumo reikalavimų. 

Komentarai