Indigo – originalus žvilgsnis į pasaulį

Paroda, Virtuali paroda
Abonementas

Ramus žiemos vakaras su knyga rankose – puikus laikas sau ir galimybė atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių, problemų bei gebėjimas atsipalaiduoti, pailsėti ir pasisemti jėgų naujai dienai. Knyga po sunkios dienos tarsi draugas, kuris jūsų laukia, o pasitikęs – išklauso, būna kartu. Skaitymas yra malonumas ir tada, kai žmogus jaučiasi laimingas, ir tada, kai išgyvena sunkumus ar patiria vienatvės jausmą. Knyga – tai, ko reikia mums visiems, siekiantiems harmonijos, ramybės ir bent šiek tiek poilsio.

Virtualia paroda kviečiame skaityti serijos „Indigo“ knygas. Tai – ironiški, įžvalgūs romanai apie vienatvę, meilę, tikėjimą įgimtu žmogaus gerumu ir apie tai, iš ko susideda kasdienis gyvenimas – jo paprastumas ir didybė.

Meg Mason. Regis, man ne viskas gerai.  – Vilnius: Svajonių knygos, 2022. – 351 p. – (Indigo).

Tai meilės romanas, bet labai žemiškas ir tikras. Modernus pasakojimas apie meilę ir gyvenimo džiaugsmą trikdančią ligą, komiškas ir graudžias situacijas. Autorė itin talentingai kuria ryškius personažų portretus, laisvai ir nevengdama aštraus sąmojo vaizduoja įvairialypius viduriniosios klasės šeimos tarpusavio santykius, subtilius jų niuansus, konfliktus ir atspalvius. Šmaikščiai ir sumaniai papasakota skaudi istorija.

 

 

 

 

 

Deborah Moggach. Laidotuvių džiazas. – Vilnius: Svajonių knygos, 2022. – 255 p. – (Indigo).

Pru senatvę pasitinka viena: vyras, numojęs ranka į ilgametę santuoką, leidžiasi į dvasines paieškas, vaikai jau užaugę ir išsibarstę po pasaulį, laimingos draugų poros tik erzina nesibaigiančiomis kelionėmis ir kalbomis apie vaikaičius. Gerai, kad šalia yra draugė – charizmatiška vienišė, raginanti Pru mėgautis nauja laisve.

Kandus, britišku humoru pagardintas pasakojimas apie tai, kad sulaukus septyniasdešimties gyvenimas nesustoja.

 

 

 

 

 

Linda Olsson. Gerumas tavyje. – Vilnius: Svajonių knygos, 2014. – 254 p. – (Indigo).

Gražus, jautrus ir poetiškas romanas apie vienatvę ir meilę, praradimus ir džiaugsmingus atradimus, lemtingus praeities atgarsius ir tikėjimą įgimtu žmogaus gerumu. Autorė nepaprastai įžvalgiai atskleidžia, kokia įvairi gali būti meilė: griaunanti, neleistina ir galiausiai – gydanti.

Ši knyga, kaip ir ankstesnis Lindos Olsson romanas „Dainuosiu tau švelnias dainas“ („Svajonių knygos“, 2010), tapo tarptautiniu bestseleriu.

 

 

 

 

 

Clare Chambers. Maži malonumai. – Vilnius: Svajonių knygos, 2022. – 351 p. – (Indigo).

Nepaprastai papasakota tikros, suaugusių žmonių meilės ir kančios istorija. Tai romanas, kuriam neįmanoma atsispirti – ironiškas, įžvalgus ir tyliai pražūtingas.

Knyga įtraukta į 2021 m. „Women’s Prize for Fiction“ ilgąjį sąrašą.

 

 

 

 

 

 

Maggie O’Farrell. Ranka, kuri pirmoji suėmė manąją. – Vilnius: Svajonių knygos, 2013. – 382 p. – (Indigo)

Užburiantis pasakojimas apie meilę ir motinystę – vienos labiausiai vertinamų šios šalies autorių meistriškumo įrodymas.
Maggie O’Farrell knyga pažadina ir iškelia į paviršių slapčiausias mūsų baimes. Itin švelniai ir jautriai, beveik nepastebimai rašytoja žaidžia mūsų emocijomis.

Romanas  yra pelnęs bene prestižiškiausią Jungtinės Karalystės „Costa Novel“ apdovanojimą.

 

 

 

 

 

Maggie O’Farrell. Kas nutiko Esmei Lenoks?– Vilnius: Svajonių knygos, 2011. – 238 p. – (Indigo)

Edinburgas, dvidešimto amžiaus ketvirtas dešimtmetis. Jauniausioji Lenoks dukra Esmė kelia šeimai daug rūpesčių. Ji tiesmuka, pernelyg energinga ir nepriklausoma, nepaiso etiketo taisyklių ir nederamai elgiasi aukštojoje visuomenėje.
Kas turėjo nutikti, kad šešiolikmetė mergina visam laikui būtų izoliuota nuo visuomenės ir pamiršta artimųjų?
Kodėl Esmės Lenoks vardas buvo ištrintas iš šeimos istorijos, lyg jos apskritai nebūtų buvę?

„Kas nutiko Esmei Lenoks?“ – pribloškianti istorija apie pavogtą ir susigrąžintą gyvenimą.

 

 

 

 

Tessa Hadley. Tėvų miegamasis: romanas. – Vilnius: Svajonių knygos, 2009. – 270 p. – (Indigo).

Elegantiškas stilius… Tessos Hadley sukurti įtaigūs personažai mums primena, kad meilė niekada nebūna paprasta, o laimė retai apsieina be liūdesio.
Sudėtingame ir grakščiame romane nagrinėjami painūs tėvų ir vaikų, meilužių ir draugų santykiai. Praeitis čia meta ilgus šešėlius dabartyje, vyrai ir moterys, kurie buvo įsitikinę, kad gerai save pažįsta, išmoksta įsiklausyti ir į vidinius pokyčius.

 

 

 

 

 

 

650

Sarah Addison Allen. Saldumynų karalienė. – Vilnius: Svajonių knygos, 2009. – 319 p.  – (Indigo).

Knyga – pikantiška kelionė į pasaulį, kuriame ne viskas yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. It saldainiukai, kuriems neįmanoma atsispirti – ranka pati tiesiasi prie jų, taip ir ši knyga: perskaitęs bent vieną magiškos knygos puslapį, nebepaleisi jos iki pat pabaigos.
Saldumynai ir magija, be abejo, pakerės net ir pačią skeptiškiausią širdį.
Ši knyga – kaip desertas, kurį valgydamas burbi, kad pernelyg saldu, bet vis tiek suryji akimirksniu.

„Saldumynų karalienė“ 2008 m. pelnė žurnalo Romantic Times apdovanojimą už geriausią moterų grožinės literatūros kūrinį.

 

 

 

 

Rachel Cusk. Arlingtono parkas. – Vilnius: Svajonių knygos, 2008. – 239 p. – (Indigo).

Arlingtono parke lyja lietus. Paprasto angliško priemiesčio gyventojos moterys, išleidusios vyrus į darbą, pasineria į kasdienę rutiną: veža vaikus į mokyklą, susitinka išgerti kavos, tvarko namus, važiuoja apsipirkti, ruošia vakarienę. Keliaujant nuo vienų namų durų prie kitų, atsiskleidžia skirtingų moterų gyvenimai. Visos jos savotiškai nelaimingos, vienišos, sutrikusios – ieško gyvenimo prasmės ir trokšta patirti pilnatvę.

Rachel Cusk  drąsiai rašo apie nevaržomą pyktį, monotoniją ir mažyčius, bet reikšmingus praregėjimus. Apie tai, kas sudaro kasdienį gyvenimą – jo paprastumą ir didybę.

 

 

 

 

Susanna Jones. Paukštukas, skelbiantis žemės drebėjimą. – Vilnius: Svajonių knygos, 2007. – 207 p. – (Indigo). 

Intriguojantis romanas, kurio veiksmas vyksta Japonijoje. Jau pirmame puslapyje skaitytojas įtraukiamas į keistą žmogžudystės istoriją, o paskui keliauja pagrindinės įtariamosios, gyvenančios Tokijuje ir dirbančios vertėja, sąmonės užkaboriais. Apklausiama policijos, ji grįžta mintimis į savo praeitį, kurioje netrūksta grėsmingos tamsos.
Kodėl Liusė prieš dešimt metų išvyko iš Anglijos? Kodėl ji siekė tapti beveide svetimšale tolimojoje Japonijoje? Kas paakino nutraukti visus ryšius su šeima? Pamažu atsiskleidžia Liusės Flai istorija, aiškėja jos gyvenimą temdančios paslaptys – dabartinės ir atsivijusios iš praeities.

Šis romanas, persmelktas Iaino Bankso „Širšių fabriko“ žvarba ir primenantis Minettes Walters „Skulptorę“, yra naujo ryškaus literatūrinio talento debiutas.

 

 

 

 

 

Serdar Ozkan. Rožės balsas. – Vilnius: Svajonių knygos, 2008. – 190 p. – (Indigo)

Knyga – Rytų ir Vakarų kultūrų skirtumus bei filosofijas aprėpianti alegorinė pasaka – kelionė į save, ieškojimai ir atradimai, skatinantys siekti individualumo ir tikėti savimi. Puiki filosofinė istorija kaip reta poetiška, paliečianti žmogiškosios būties gelmes ir nuvedanti skaitytoją į Turkiją.
Nuostabi sielos kelionė, kurioje persipina „Alchemiko“ misticizmas, „Džonatano Livingstono Žuvėdros“ lyriškumas ir „Mažojo princo“ magija.
Tai vadovas, galintis padėti mums išgirsti savo širdies balsą.

Knyga – plačiai pripažintas tarptautinis bestseleris, išverstas į 25 kalbas ir išleistas 30 šalių.

 

 

 

 

 

Malonaus skaitymo!

 

Šias knygas turime savo fonduose, kviečiame užsisakyti sudominusius leidinius per https://ibiblioteka.lt/metis/

 

Parodą rengė Informacinių, edukacinių ir kultūrinių paslaugų skyriaus vyr. bibliotekininkės D. Gaubienė ir D. Balčiūnaitė.

Komentarai

Skip to content