Iš tarptautinių parodų grįžo leidinys „Vairas“

Informacija
2021-09-01 / 2021-09-01
Biblioteka

Į senųjų spaudinių fondą iš tarptautinių parodų „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmas“ Paryžiuje ir Taline grįžo leidinys „Vairas: literatūros, dailės, mokslo, visuomenės ir politikos laikraštis“ (1914, nr. 13). Leidinyje yra publikuojamas Viliaus Jomanto (1891–1960) grafikos kūrinys „Viltis“. Ši V. Jomanto darbo publikacija lėmė tai, kad žurnalas buvo eksponuojamas Paryžiaus Orsė muziejuje (Musée d’Orsay) 2018 m. balandžio–liepos mėn. ir Talino KUMU muziejuje 2018 m. spalio – 2019 m. vasario mėn.

Paroda „Laukinės sielos“ skirta trijų Baltijos šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos –  valstybingumo šimtmečiams paminėti. Parodos atidaryme Paryžiuje dalyvavo Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas kartu su kitais projekto globėjais – Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, Estijos prezidente Kersti Kaljulaid ir Latvijos prezidentu Raimondu Vėjoniu.

Bibliotekos leidinį kaip eksponatą parodai Paryžiuje užsakė Lietuvos dailės muziejus. Leidinys ne visai atitiko eksponavimui keliamus reikalavimus, todėl buvo restauruotas muziejaus lėšomis. Dėkojame už bendradarbiavimą ir bibliotekai dovanotus parodų katalogus.

Bibliotekos senųjų spaudinių fonde yra leidinių su Viliaus Jomanto darbais. V. Jomantas yra knygų Jankus J. Egzaminai (1938), Jankus J. Be krantų (1938), Kirša F. Aidų aidužiai (1921), Mikuckis J. Dienų grandys (1932) viršelių autorius, o eilėraščių knygai Vaitkus M. Nušvitusi dulkė (1933) kūrė viršelį ir vinjetes.

Kasparavičienės inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai