Vakaras Jonui Nekrašiui – mobiliografijos ir jam skirtų ekslibrisų parodų atidarymas

Renginys
2019-08-27 / 2019-08-27
Bibliotekos III aukštas, Meno ir muzikos skaitykla

Rugpjūčio 1–28 dienomis Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III  a. galerijoje ir Meno ir muzikos skaitykloje buvo eksponuojama Jono Nekrašiaus (ne)spalvotos mobiliografijos paroda „Miesto kodas“ bei Jonui Nekrašiui sukurtų ekslibrisų kolekcija „Knygos ženklai Jonui Nekrašiui“.

Rugpjūčio 28 d. minėtų parodų pristatymas ir Jonui Nekrašiui skirtas vakaras buvo surengti ypatinga proga – gero ŠAVB draugo, kultūrologo, kraštotyrininko, fotografo, keliautojo J. Nekrašius 70-ies metų jubiliejaus proga.

Į biblioteką pasveikinti Jono Nekrašiaus atvyko artimi draugai, kolegos, sveikinimo žodį tarė ŠAVB direktorius prof. dr. Bronius Maskuliūnas. Direktorius pažymėjo, kad „J. Nekrašius turi unikalų gebėjimą pamatyti dalykus ir juos sugeba paimti, įamžinti. Jo domėjimosi laukas yra beribis ir galima tik stebėtis, kaip žmogus gali turėti tiek daug skirtingų veiklų. Toks įvairiapusiškumas matomas ir jo parodose“.

LR Seimo narys dr. Stasys Tumėnas su dr. Nerijumi Brazausku perdavė LR Seimo ir Kultūros ministerijos ministro M. Kvietkausko padėkas. S. Tumėno žodžiais, „J. Nekrašius – šių dienų Šiaulių P. Bugailiškis, primenantis Šiaulių, Žiemgalos praeitį, kurstantis istorinės atminties kibirkštis, kad šių dienų jaunimas žinotų savo krašto istoriją“.

Šiaulių miesto savivaldybės vardu jubiliatui padėkojo Šiaulių miesto mero pavaduotojas kultūrai Egidijus Elijošius.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai