Kazio Rimto Tarabildos ekslibrisai

Paroda
2023-09-01 / 2023-09-01
Knygos grafikos centras

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio Knygos grafikos centre (I a.) iki rugsėjo 29 d. eksponuojama Kazio Rimto Tarabildos ekslibrisų paroda. Paroda yra projekto „Neeiliniai susitikimai ekslibrisų erdvėje” dalis.

Kazys Rimtas Tarabilda gimė 1943 m. kovo 17 d. Ukmergėje. 1961–1967 m. studijavo grafiką Lietuvos valstybiniame institute (dabar Vilniaus dailės akademija), įgijo knygos dailininko specialybę. Nuo 1971 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Sukūrė estampų, metalo plastikos darbų, pastelių, akvarelių, piešinių, iliustravo ir apipavidalino knygų. Yra sukūręs per 30 ekslibrisų linoraižinio, oforto, cinkografijos ir mišria technika. Nuo 1970 m. dalyvauja ekslibrisų parodose Lietuvoje ir užsienyje. Sudarė ir maketavo brolio grafiko Arūno Tarabildos atminimui skirtą ekslibrisų katalogą „Kai užaugsiu, būsiu dailininkas, piešiu arklius ir angelus“. Dalyvavo ekslibrisų konkursinių parodų komisijoje, vertino konkursų „Vilnius – Metropolis Lituaniae“ (1989) ir „Žalgiriui – 600“ (2010) darbus.

Kazys Rimtas Tarabilda: „Į ekslibrisą aš žiūriu kaip į mažo formato grafikos darbą, estampą. Man tai grafikos technika sukurta kompozicija, kuri galėtų būti ir kelis kartus didesnė. Didžioji dalis mano sukurtų ekslibrisų skirti draugams dailininkams. Galbūt todėl, kad jiems kurdamas lengviausiai randu kompozicijų motyvus. Panaudoju arba jų kūrybos, arba jų charakteriams būdingus įvaizdžius. Savo ekslibrisuose pirmenybę teikiu vaizdinei kompozicijai. Šriftas yra kaip pagalbiniai informaciniai elementai. Pirmąjį ekslibrisą sukūriau sau apie 1960 metus. Ekslibrisas buvo autoironiškas – rūkančio velniuko piešinys. Nors pats niekada nerūkiau. Labai domėjausi vyriausiojo brolio Arūno piešiniais. Matyt, tai ir pastūmėjo mane pradėti kurti ekslibrisus.“

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Projektą iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Komentarai

Skip to content