Kęstučio Milkevičiaus kūrybinių darbų paroda „Pasakojimai apie rabinus“

Paroda
2021-06-03 / 2021-06-03
Meno ir muzikos skaitykla

Gegužės 19 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skaitykloje atidaryta Kęstučio Milkevičiaus kūrybinių darbų paroda „Pasakojimai apie rabinus“.

Parodą bibliotekos Meno ir muzikos skaityklos galerijoje (III a.) lankytojai gali apžiūrėti iki birželio 2 dienos.

Pristatyme dalyvavęs Šiaulių žydų bendruomenės pirmininkas Sania Kerbelis džiaugėsi užsimezgusia ilgalaike draugyste su biblioteka, bendrais projektais, vykdytais renginiais. Pirmininkas trumpai užsiminė ir apie ateities planus, parodas, kurios planuojamos eksponuoti bendradarbiaujant su biblioteka ateityje.

Kauno žydų religinės bendruomenės vadovas Mauša Bairakas, pristatęs ŠAVB Meno ir muzikos skaityklos galerijoje eksponuojamos kolekcijos idėją, plačiau papasakojo apie rabinų tradicijas ir pareigas, atskleidė, kad bibliotekoje eksponuojama tik maža dalis rabinų portretų, tačiau net ši nedidelė paroda puikiai dera bibliotekos erdvėse: „Tai pirmas toks įvykis mūsų bendruomenei, kada mes organizuojame parodą tokioje dvasingoje erdvėje kaip biblioteka, kur mokslas, knygos, sukaupti ir saugomi archyvai.“ Bibliotekos darbuotojai buvo pakviesti atvykti ir bet kuriuo metu apžiūrėti visą kolekciją bei kitus Kauno žydų religinės bendruomenės saugomus kultūros paveldo eksponatus. Atsakydamas į svečio žodžius bibliotekos direktorius prof. dr. Bronius Maskuliūnas pabrėžė: „Labai smagu, kad bendradarbiavimas su Šiaulių žydų bendruomene jau tęsiasi ne pirmus metus. Ypač džiaugiamės, kad tas bendradarbiavimas su Lietuvos žydų bendruomene nėra uždaras, apsiribojantis tik Šiaulių miestu. Vertiname užmegztus ryšius su Kauno žydų religine bendruomene ir džiaugiamės, kad kiekvieną kartą kreipiantis vieniems į kitus bet kokiu klausimu visada gauname šiltą atsakymą ir abipusę pagalbą.“

Parodos atidarymo metu Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešajai bibliotekai iškilmingai įteiktas Kauno Gaono įsteigtas antro laipsnio medalis už nuopelnus puoselėjant Lietuvos žydų tradicijas, švietimo ir kultūros paveldą. Taip pat pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos ir Kauno žydų religinės bendruomenės su lūkesčiu ateityje tęsti gražų bendradarbiavimą.

 

Renginį moderavo ŠAVB parodų kuratorius prof. Vaidotas Janulis.

Organizatoriai: Kauno žydų religinė bendruomenė, Šiaulių apskrities žydų bendruomenė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Komentarai