Daugiabučių kiemą sudrebinęs kultūrinis šėlsmas

Festivalis
2023-09-07 / 2023-09-07
Biblioteka

Jeigu Jums kas nors pasakytų, kad vienas žymiausių lietuvių jaunosios kartos solistų, Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos premijos laureatas Liudas Mikalauskas daugiabučių namų kieme tiesiog ant kiemo vejos kartu su susirinkusiais žmonėmis dainuos ir  šoks, o jiems pritars pro daugiabučių langus stebintys gyventojai – nepatikėtumėte! Tačiau tie šiauliečiai ir miesto svečiai, kurie rugsėjo 7 d.  vakare Gegužių g. 77 daugiabučio namo kieme linksmai leido laiką, patvirtins, jog tai nėra kažkoks fantastinis pramanas.  Daugiabučių namų kieme ant scenos Liudas Mikalauskas apie muziką ir atlikėjo kelią kalbėjosi su Lietuvos teatro, kino ir televizijos aktoriumi Ramūnu Šimukausku. Po pokalbio žiūrovų laukė solisto Liudo Mikalausko atliekamos dainos ir įtraukiantis bendravimas su publika.

Renginio metu daugiabučio namų bendrijos pirmininkui Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos direktorius prof. dr. Bronius Maskuliūnas įteikė specialią lentelę, kuria papuoštas kiemas nuo šiol svečiams galės girtis esąs atviras kultūrai. Kaip prisimena organizatoriai, šis kiemų renginys buvo vienas iš įsimintiniausių visoje kelerių metų Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos renginių ciklo „Kiemai“ istorijoje. Jauki kiemo atmosfera, linksmi svečiai ir gausi minia gerai praleisti laiką nusiteikusių šiauliečių sukūrė nepakartojamą nuotaiką. Netrūko juoko, šokių, sutartinai dainuojamų dainų ir neužmirštamų įspūdžių. Prisijungė net pro daugiabučių langus renginį stebintys gyventojai. L. Mikalauskas ir jo pašnekovas R. Šimukauskas pastebėjo, kad pastaruoju metu išpopuliarėję kultūriniai renginiai atvirose miestų erdvėse yra puikus būdas pasiekti tuos gyventojus, kuriai pasyviai domisi kultūros naujienomis. Tokie renginiai kaip „Kiemai“ patrauklūs savo paprastu lengvai „vartojamu“ formatu ir sudomina net tuos žmones, kurie įprastai nesilanko kultūriniuose renginiuose.

Kitas ir paskutinis šiais metais „Kiemų“ renginys gyventojų lauks Pakruojyje – rugsėjo 12 d. 18 val. į Saulėtekio g. 40 namo kiemą atkeliausiantis profesionalus teatras vaikams „Vėjų teatras“ 3–7 metų vaikučiams ir jų tėveliams pristatys spektaklį-teatralizuotą koncertą „Apie žuvis, ausis ir mamą“. Aktoriai gyvai atliks pačių kurtą muziką ir dainas, sukurtas pagal Mariaus Marcinkevičiaus eilėraščius vaikams. Ritmas ir muzika – ypač svarbūs vaikų lavinimui. Mažieji čia galės ne tik klausyti, bet ir kartu judėti, o nesudėtingi tekstai įsimins ilgam ir švilpaus galvose dar ne vieną dieną.

 

Bibliotekos archyvo ir Laimono Simaičio nuotr.

DISKUSIJOS ĮRAŠAS

 

Daugiau apie šį ir kitus renginius: https://savb.lt/lt/renginys/grizta-kulturai-atviru-kiemu-fenomenas/

 

 

Projektą „Kultūra ant slenksčio: kultūrinė kiemų intervencija 2023“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Organizatorės – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Pakruojo rajono savivaldybės Juozo Paukštelio viešoji biblioteka.

Festivalio partneriai ir rėmėjai: Šiaulių turizmo informacijos centras, Pakruojo verslo informacijos centras, UAB „Garsas LT“, UAB „Gorila reklama“, interneto dienraštis „Bernardinai“, naujienų portalas „Etaplius“, naujienų portalas „Mano kraštas“, „Šiaulių televizija“, laikraštis „Šiaulių kraštas“, „Saulės radijas“, IĮ „Owexx“, UAB „Busturas“, prekybos ir pramogų centras „Akropolis Šiauliai“, UAB „Vilmers“, prekybos ir pramogų centras „Saulės miestas“, asociacija „Šiaulių rajono jaunų tėvų bendruomenė“, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras, Lietuvių gestų kalbos vertimo centras, „Šokoladinės mėtos“, picerija „Trys berneliai“, restoranas „Sušiukas“.

Mūsų draugai: A. J. Greimo g. 92 / 92A (Šiauliai), Gegužių g. 77 (Šiauliai) ir Saulėtekio g. 40 (Pakruojis) daugiabučių bendrijos.

 

Komentarai

Skip to content