Knygos apie prieškario diplomatą Eduardą Turauską sutiktuvės

Renginys
2017-10-30
16:00
Bibliotekos Mažoji salė

Spalio 30 d., pirmadienį, 16 val. Mažojoje salėje istorikės Joanos Vigos Čiplytės ir jos knygos „Eduardas Turauskas (1896–1966): ateitininkas, teisininkas, žurnalistas, diplomatas, Lietuvių katalikų akademijos narys“ sutiktuvės. 2016 m. minėtos E. Turausko 120-osios gimimo ir 50-osios mirties metinės. Bus galima įsigyti knygą.

Iškilus politikas, talentinga asmenybė, tarpukario Lietuvos diplomatas, nuolatinis delegatas prie Tautų Sąjungos, valstybei itin sunkiu laikotarpiu (1939–1940 metais) vadovavęs Užsienio reikalų Politikos departamentui, E. Turauskas įėjo į istoriją kaip valstybininkas, nenustojęs tikėti laisva Lietuva. Diplomatinė E. Turausko veikla prasidėjo jam studijuojant Šveicarijoje, vėliau ėjo įgaliotojo ministro pareigas Čekoslovakijai, Jugoslavijai ir Rumunijai, buvo pasiuntinybės tarėjas Berne, tarptautinių konferencijų dalyvis. Daugelio laikraščių ir žurnalų bendradarbis, 1928–1934 m. ELTOS direktorius.

Monografijoje nušviečiama ne tik E. Turausko veikla, bet ir jo vidinis pasaulis, išgyvenimai dėl okupuotos tėvynės, santykiai su šeimos nariais, bičiuliais, užsienio diplomatais, žiniasklaidos atstovais. Autorė pasinaudojo E. Turausko archyviniais dokumentais.

Panevėžio krašto muziejininkė, rašytoja J. V. Čiplytė – trylikos unikalių leidinių autorė. Yra parašiusi knygas apie prieškario laikų veikėją Andrių Damaševičių, diplomatą, teisininką Joną Aukštuolį, knygnešį ir knygininką Juozą Masiulį, išleidusi apybraižų ir pasakojimų rinkinius.

Parengta pagal knygos anotaciją

Komentarai