Knygvežiukas keliavo į Naisius

Edukacinis užsiėmimas
2019-06-17 / 2019-06-17
Biblioteka

Nors lauke ir lyja, tačiau „Knygvežiuko“ komandai nebaisūs jokie lietūs, vėjai ar karščiai, tad birželio 17 d. visa puikiai nusiteikusi bibliotekininkų komanda kartu su Šiaulių kino meno klubo vadovu Viktoru Gundajevu ir Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktore Monika Šaltyte-Dovydavičiene patraukė į Naisius.

Nors mokslo metai pamažu baigiasi, tačiau Naisiuose sulaukėme apie 30 aukštesniųjų klasių mokinių, pasiruošusių dalyvauti edukacinėje programoje.

Tiek daug visko nuveikėme: susipažinome su kino menu, specialiųjų efektų kūrimu, išbandėme save kino mene, vaidinome ir dalyvavome viktorinoje. Šias skirtingas veiklas vienija bendra tema – knygų vaikams ir jaunimui ekranizacijos. Mokiniai turėjo galimybę sužinoti, kaip statomi fantastiniai filmai, tokie kaip „Hobitas“, „Haris Poteris“ ir daugybė kitų. Su kino meno subtilybėmis mokinius supažindino kino žinovas Viktoras Gundajevas. Taip pat moksleiviai žiūrėjo interaktyvų Forumo teatro spektaklį ir jo metu patys įsitraukė į vaidinimą, diskutavo su etiudo veikėjais, sprendė spektaklyje vaizduojamas problemas. Forumo teatras sulaukė išties daug dėmesio – mokiniai aktyviai įsijungė į diskusiją, analizavo patyčių temą, kuri išties aktuali šiuolaikinėje visuomenėje ir, be abejo, mokykloje. Galiausiai mokiniai žaidė komandinę viktoriną ir parodė savo literatūros ir kino meno žinias. O kaipgi be dovanų? Apdovanoti buvo patys aktyviausi mokiniai, drąsiai įsitraukę į vaidinimą bei diskusiją, ir, žinoma, viktorinos nugalėtojai. Galiausiai visi mokiniai tapo laimėtojais, nes jų mokyklos biblioteką papildė per dešimt naujausių ir įdomiausių knygų vaikams ir jaunimui.

Tad knygvežiukas veža ne tik knygas, bet ir nuotykius, smagias ir įdomias veiklas, šaunius prizus… Ką dar?.. Tai sužinosite jau kitose kelionėse.

Iki susitikimo rugsėjį!

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

 

 

 

 

Agnės Pranckutės inf.

Emilio Bočkovo nuotr.

Emilis Bočkovas (Totorijos Respublika, Rusijos Federacija) Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje savanoriauja įgyvendinant projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose”.

Komentarai