Knygvežiukas „veža“ net ir virtualiai!

Edukacinis užsiėmimas
2021-06-07 / 2021-06-07

2020 metais bibliotekos inicijuotas projektas „Knygvežiukas veža 2020“ patyrė įvairiausių išbandymų – vos po trijų edukacinių išvykų 2020 m. kilus pandemijai projektas buvo atidėtas, o galiausiai edukacinė programa buvo perkelta į virtualią erdvę. Džiugu, kad pakitusios sąlygos nesutrukdė įgyvendinti projekto veiklų, tad šiais metais buvo surengti net septyni virtualūs edukaciniai užsiėmimai.

Virtualiose edukacijose dalyvavo septynios Šiaulių ir Telšių regiono mokyklos: Joniškio „Aušros“, Plungės „Saulės“, Radviliškio r. Grinkiškio Jono Poderio, Radviliškio r. Šeduvos ir Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos, taip pat Telšių r. Nevarėnų pagrindinė mokykla ir Joniškio r. Žagarės progimnazija. Iš viso užsiėmimuose dalyvavo net 254 mokiniai. Jie aktyviai įsitraukė į projekto veiklas, sukūrė 44 virtualius reklaminius knygų plakatus ir leido įsitikinti, kad knygvežiukas „veža“ net ir nuotoliniu būdu!

Virtualių užsiėmimų metu 9–10 klasių mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Forumo teatro metodu, kuriam vadovavo Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorė Monika Šaltytė-Dovydavičienė, – jie žiūrėjo iš anksto nufilmuotą vaikų ir jaunimo teatro studijos „Kompanija šauni“ aktorių suvaidintą etiudą pagal Oskaro Vaildo romaną „Doriano Grėjaus portretas“. Pažiūrėję etiudą edukacinio renginio dalyviai diskutavo apie problemines situacijas, ieškojo sprendimo būdų, o galiausiai atskirose komandose kūrė virtualius privalomųjų knygų plakatus. Atlikdami šią užduotį mokiniai turėjo galimybę pažvelgti į mokyklose skaitomas knygas kitaip, atrasti kažką įdomaus, paskatinti sudominti klasės draugus skaityti. Dauguma mokinių pasirodė esą ypač kūrybingi ir aktyvūs, o jų kūrybingumas neliko nepastebėtas – aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti stalo žaidimais, mokyklų bibliotekoms išsiųsti naujausių knygų, skirtų paaugliams, rinkiniai, na o visi „Knygvežiuko“ edukacijų dalyviai buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis – knygų skirtukais.

Projekto metu džiugino ne tik mokinių aktyvumas, bet ir mokytojų bei mokyklų bibliotekininkių atsiliepimai:

Buvo puiki edukacija. Labai norime, kad įtrauktumėte ir į kitus bibliotekos projektus! (Žagarės gimnazija)

Labai ačiū už susitikimą. Mokytoja euforijoj, vaikai irgi labai patenkinti. Ačiū už draugystę… Sėkmės. (Šeduvos gimnazija)

Dar kartelį ačiū už projektą! (Nevarėnų pagrindinė mokykla)

 

Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Agnės Pranckutės inf. ir nuotr.

Komentarai