Knygvežiukas viešėjo Šakynoje

Projektas
2018-06-04 / 2018-06-04

Knygvežiuko komanda kartu su Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktore Monika Šaltyte ir Jaunimo forumo teatro aktoriais vasarą pasitiko Šiaulių rajono Šakynos mokykloje, kurioje jų laukė visas būrys smagiai nusiteikusių mokinių.

Į renginį susirinko apie 40 aukštesniųjų klasių mokinių. Vaikai ne tik analizavo knygas, bet ir žiūrėjo Jaunimo forumo teatro spektaklį, patys įsitraukė į vaidinimą, diskutavo. Galiausiai jų laukė išmanioji komandinė viktorina, kurioje mokiniai demonstravo savo lietuvių literatūros žinias.

Vaikus itin sudomino pirmoji renginio dalis – knygų skaitymo varžybos. Mokiniai noriai įsitraukė į užduotį – rinkosi knygas, vartė, skaitė, ieškojo atsakymų. Žinoma, mokinius itin paskatino pažadėti prizai – už geriausius atsakymus vaikai buvo apdovanoti tamsoje šviečiančiais puodeliais. Ir kokių tik atsakymų nebuvo! Vaikai ne tik gilinosi į knygų tekstus, bet ir dalijosi savo asmenine patirtimi. Štai viena mokinė, vartydama K. Kasparavičiaus „Kvailas istorijas“, prisiminė vakarą, kai jos namuose dingo elektra. Mergaitė jautėsi išsigandusi ir leido laiką su tėvais. Skaitydama J. Avyžiaus „Aštuonetą iš Trepsės namų“ viena renginio dalyvė prisiminė savo mylimiausią žaislą – beždžionėlę Koko, kuri yra labai graži, todėl ir pati mylimiausia, o kitas renginio dalyvis, vartęs G. Beresnevičiaus knygą „Kaukučiai ir varinis šernas“, pastebėjo, kad knygoje yra labai daug įdomių veikėjų, kurie ir paskatino perskaityti knygą. Septintos ir aštuntos klasės mokiniai gilinosi į rimtesnes temas, pavyzdžiui, patyčias. Mokiniai turėjo pateikti patarimų G. Morkūno knygos „Grįžimo istorija“ veikėjai Vilijai, iš kurios nuolat šaipėsi bendraklasiai. Vieni vaikai siūlė Vilijai nekreipti dėmesio į patyčias, kiti – kantriai išlaukti, kol patyčios baigsis, arba pereiti į kitą mokyklą, na o dar kiti patarė kreiptis pagalbos į suaugusiuosius. Skaitydami K. Binkio „Atžalyną“ jaunuoliai aiškinosi pavadinimo prasmę ir daugelis nusprendė, kad jauni medžiai lyginami su augančiais ir tobulėjančiais žmonėmis.

Knygvežiuko komanda džiaugiasi, kad daugelį mokinių sudomina knygos, jas perskaitę jie atlieka interaktyvias teksto suvokimo užduotis. Tą liudija mokinių atsakymai į paskutinį užduoties klausimą – ar knyga patiko, dėl ko patiko. Ir nesvarbu, ar knyga pasirodė įdomi dėl „normalaus raidžių dydžio“, o gal sudomino knygos personažai, tačiau džiugu, kad pagrindinė Knygvežiuko misija – skatinti norą skaityti, pasirodo, visai įgyvendinama!

Ne mažiau įdomi renginio dalis – Valstybinio Šiaulių dramos teatro aktorės Monikos Šaltytės ir Jaunimo forumo teatro etiudas iš K. Gudonytės „Blogos mergaitės dienoraščio“. Šis etiudas sulaukė didelio renginio dalyvių susidomėjimo ir įsitraukimo. Mokiniai diskutavo apie tėvų ir vaikų santykius, apie bausmes ir jų įtaką jaunam žmogui, mėgino pakeisti situaciją ir ją suvaidino. Mokinių įsitraukimas liudija temos aktualumą šiuolaikinėje visuomenėje.

Renginiui baigiantis, apdovanoti buvo ne tik vaikai, bet ir Knygvežiuko komanda. Džiaugiamės gražia ir malonia padėka bei knyga apie Šakynos kraštą, kuri papildė mūsų biblioteką.

Dėkojame už malonų priėmimą ir mokinių aktyvumą renginyje! Iki kitų susitikimų!

A. Pranckutės inf.
G. Areliūnaitės, R. Šulskio ir A. Pranckutės nuotr.

 

Komentarai

Skip to content