Kolekcininkas iš Sankt Peterburgo paliko bibliotekai dovanų

Informacija
2017-09-14 / 2017-09-21
Meno ir muzikos skyrius

Rugsėjo 13 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje lankėsi ekslibrisų kolekcininkas Stanislovas Gasiūnas, gyvenantis Sankt Peterburge. Svečias padovanojo Gerardo Bagdonavičiaus ekslibrisų fondui leidinių ir 18 ekslibrisų.

Kolekcininkas domėjosi bibliotekoje eksponuojamomis žymių lietuvių grafikų A. Čepausko ir V. Janulio ekslibrisų parodomis, Gerardo Bagdonavičiaus ekslibrisų fondu, bendravo su GBEF nariais bibliotekininke Asta Kaktyte, Ekslibrisų fondo pirmininku Jonu Nekrašiumi ir dailininke Lolita Putramentiene-Braza. Susitikimui baigiantis apsikeista dovanomis.

Stanislovas Gasiūnas gimė 1943 m. Panevėžyje. Pokariu šeima buvo priversta išvykti iš Lietuvos. Trylikametis S. Gasiūnas su tėvais apsigyveno Rusijos tolimuosiuose rytuose, prie Ochotsko jūros Nagajevo įlankos, Magadano mieste. Ten baigė geologijos mokslus. Šiuo metu gyvena Rusijoje.

S. Gasiūnas yra sukaupęs apie 4 000 knygų, iš jų 1 200 ekslibrisų tema, apie 21 tūkst. įvairių šalių dailininkų ekslibrisų. Dar lietuvis kolekcionuoja akmenis ir su jais susijusią literatūrą.

Astos Kaktytės inf.
Ievos Slonksnytės nuotr.