Konkursas-festivalis „Perliukai“ skatina neįgalių jaunų žmonių muzikinę saviraišką

Renginys
2018-03-21 / 2018-03-21
Bibliotekos Konferencijų salė

Kovo 21 d. bibliotekos Konferencijų salėje vyko IV respublikinis jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkursas-festivalis „Perliukai“. Toks konkursas-festivalis vyksta kas trejus metus ir apima atskirus regionus. Baigiamasis konkurso-festivalio „Perliukai“ renginys, kuriame dalyvaus visų regioninių konkursų nugalėtojai, vyks Vilniuje šių metų pabaigoje. Planuojama, kad konkurso-festivalio „Perliukai“ programoje iš viso dalyvaus iki 1000 neįgaliųjų ir sveikųjų atlikėjų iš visos Lietuvos. Šiuo renginiu siekiama skatinti ir ugdyti neįgalių jaunų žmonių muzikinę saviraišką, kūrybiškumą, paskatinti aktyvesnį visuomenės dėmesį ir parodyti muzikos pedagogų, dirbančių su tokiais jaunuoliais, atsidavimą ir tokio darbo svarbą.

Renginį bibliotekoje pradėjo IV respublikinio jaunų neįgaliųjų muzikos atlikėjų konkurso-festivalio „Perliukai“ Klaipėdos regiono I premijos laimėtoja, Klaipėdos regos ugdymo centro solistė Evelina Rubežiūtė. Po įžanginės dainos renginio meno vadovė, Lietuvos specialiosios kūrybos draugijos „Guboja“ pirmininkė Viktorija Vitaitė trumpai pristatė konkursą-festivalį „Perliukai“, o Šiaulių miesto meras Artūras Visockas tarė sveikinimo žodį dalyviams, visiems susirinkusiems ir prisidėjusiems prie šio konkurso organizavimo. Padėkota ir Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešajai bibliotekai už šiltą priėmimą ir pagalbą, parodytas biblioteką pristatantis filmukas.

Bibliotekoje vykusiame konkurse-festivalyje „Perliukai“ dalyvavo per 100 neįgaliųjų ir sveikųjų muzikos atlikėjų iš Šiaulių, Joniškio, Telšių, Mažeikių, Panevėžio, Kuršėnų, Kelmės, Akmenės. Stebino atlikėjų ir kūrinių įvairovė – nuo solistų dainų iki chorų, orkestrų atliktų kūrinių. Vieniems tai buvo debiutas, kiti ansambliai jau žinomi ir dalyvavę ne viename renginyje, konkurse.

Konkurso-festivalio dalyvius vertino solidūs žiuri nariai: pirmininkas – Šiaulių universiteto docentas, ilgametis chorų ir ansamblių vadovas ir Dainų švenčių vyr. dirigentas Gediminas Ramanauskas; šio konkurso-festivalio sumanytoja, chorų dirigentė Viktorija Vitaitė ir Karoliniškių muzikos mokyklos mokytoja, dainininkė Raimonda Janutėnaitė.

Konkurso-festivalio Šiaulių regione globėjas  Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Renginio partneriai: Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka ir Šiaulių miesto savivaldybės globos namai.

Rėmėjai:

  • Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos;
  • LR kultūros ministerija;
  • Lietuvos kultūros taryba;
  • Šiaulių miesto savivaldybė;
  • Spaustuvė „Presvika“;
  • UAB „Gudragalvis“.

T. Pauliuščenkos inf.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content