Meno ir muzikos skaitykla džiaugiasi, kad gali savo skaitytojams pasiūlyti ne tik knygų, natų, vinilinių plokštelių, bet ir kultūros žurnalų.
Sisteminga intelektualinių tekstų ir kultūrinio diskurso „injekcija“ sudaro sąlygas aukštąją kultūrą priartinti prie masinio švietimo. Tai ne tik skaitytojų kultūrinio sąmoningumo gilinimas, bet ir praktinė medžiaga mokytojams bei metodinių prieigų praturtinimas.
Kultūros žurnalų misija yra parodyti Lietuvos kultūrinį gyvenimą, palaikyti sveiką ir brandinančią kritiką, pateikti mąstančiam skaitytojui turiningų tekstų.
Kviečiame skaitytojus naudotis Meno ir muzikos skaityklos turimais fondais. Mūsų skaitykloje galite rasti žurnalų šiomis temomis: architektūra ir statyba, interjeras, floristika, fotografija, meno kultūra ir kt.
Atvykite į biblioteką, išsirinkite norimą žurnalą, įsitaisykite jaukioje skaitymo vietoje ir leiskitės į kultūrinę kelionę. Dalis meno žurnalų yra skolinami į namus, o kiti – skaitomi vietoje.
Pristatome naujus Meno ir muzikos skaityklos kultūros žurnalus:
Žurnalas „Dailė / Art“ – specializuotas leidinys, skirtas fiksuoti, analizuoti ir vertinti profesionaliosios dailės procesus šalyje ir pasaulyje. Žurnale galite rasti geriausių šalies meno kritikų straipsnių, vertinimų, recenzijų apie šiuolaikinių menininkų parodas, projektus, meno rinkos procesus. Kai kurie žurnalo straipsniai ir reziumė publikuojami anglų kalba.
Žurnalas „Archiforma“ skirtas architektams ir visiems, profesionaliai besidomintiems šiuolaikine Lietuvos architektūra, moksliniais architektūros ir urbanistikos tyrinėjimais, kitomis architektūrinėmis aktualijomis.
Metraštis „Lietuvos spaudos fotografija“ skirtas fotografams ir fotografijos meno mylėtojams. Šiame metraštyje surinkti nacionalinio spaudos fotografijų konkurso finalininkų darbai. Leidinyje taip pat skelbiami šio konkurso vertinimo komisijos narių įspūdžiai.
„Baltas kambarys“ – kūrybinės klasės žurnalas. „Baltas kambarys“ (žurnalas) jau apstatytas įvairiausiais daiktais (rubrikomis), tarp kurių rasime pačios leidėjos Luanos Mas kavos puodelį, filosofijos profesoriaus Gintauto Mažeikio megafoną, menotyrininkės Vilmos Kilinskienės katiliuką, orientalisto Tado Snuviškio sietyną, filologijos profesorės, visuomenės veikėjos Aušrinės Marijos Pavilionienės žemėlapį, teologo Gabrieliaus E. Klimenkos akinius, šiuolaikinės muzikos tyrinėtojo, žurnalisto Mindaugo Peleckio tereminą, rašytojos Rasos Sagės židinį, teisininkės, tinklaraštininkės Lidžitos Kolosauskaitės vinis, ekonomisto Naurio Treigio porte-monnaie (piniginę), jaunojo filosofo Vytauto Vyšniausko prielangį, „Doxos“ druskinę, kultūros žurnalo „Naujoji Romuva“ lentynėlę etc. Retsykiais kambaryje atsiranda suvenyrų (filosofas, vertėjas Žilvinas Vareikis), tiksi retro laikrodis (Dijana Apalianskienė), pažyra adatų (Dainius Gintalas) ar pabyra karoliai (Sondra Simana). Dryžuotomis kojinėmis kambarį perbėga Agnė Zėringytė, o urvelyje sukrebžda Rasos J. pelytė. Visi šie itin skirtingi rubrikų autoriai darniai „įsidaiktina“ bendrame kambaryje, kurio sienas (puslapius) puošia ne tapetai, o autoriniai meno kūriniai.
Leidinys „Gyveno jie jau kitaip…, Kauno bienalė“
Specialiai 13-ajai Kauno bienalei „Gyveno jie jau kitaip = Once upon another time“ (2021 11 12–2022 02 20) sukurtas katalogas. Kauno bienalė – didžiausias, ilgiausiai trunkantis, daugiausia lankytojų pritraukiantis šiuolaikinio meno festivalis Lietuvoje. Leidinyje pateikiami įtraukiantys ir įkvepiantys šiuolaikinio meno projektai ir renginiai bei pristatomi tiek gerai žinomi, tiek ką tik karjerą pradėję menininkai bei kuratoriai.
Leidinys „Tautodailės metraštis“ skirtas vienai liaudies menų sričiai – tautodailei. Tautodailė – tai savamokslių vietinių liaudies meistrų kuriami vaizduojamosios dailės (tapyba, grafika, skulptūra) kūriniai ir taikomosios dekoratyvinės dailės (keramika, tekstilė, medžio, akmens, gintaro, odos, šiaudų, metalo) dirbiniai. Ši meno dalis glaudžiai susijusi su papročiais, liaudies pasaulėjauta. Didelę įtaką kūrinių meninei raiškai turi iš kartos į kartą perduodamos vietos (regiono) meninės tradicijos. Taigi šis leidinys skirtas šiai meno rūšiai ir jos kūrėjams pristatyti.
Žurnalas „Fotografijos ratas“ – tai pirmasis fotografijų žurnalas Lietuvoje, kurį leidžia fotografijų profesionalai. Šiame žurnale publikuojamos tik fotografijos ir tekstai apie jas. „Fotografijos ratas“ skirtas skleisti fotografines idėjas, populiarinti ir skatinti šią saviraiškos priemonę, turinčią išliekamąją emocinę ir istorinę vertę.
Šiuos ir kitus kultūrinius žurnalus kviečiame apžiūrėti Meno ir muzikos skaitykloje (III a.) bei išsirinkti pagal savo norus ir pomėgius.
Parodą rengė vyresn. bibliotekininkė Milda Kazernovičiūtė.