Laiminga edukacinė diena

Edukacinis užsiėmimas
2023-03-01 / 2023-03-01
Biblioteka

Vilniaus knygų mugė trumpam sujaukia ramią tėkmę bibliotekoje. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje (ŠAVB) vykdoma edukacinė programa „Vienas atspaudas“ Vilniaus knygų mugėje visad sulaukia sėkmės. Lagaminas pilnutėlis ekslibrisų kūrimo priemonių. Susitikimui su būsimais kūrėjais pasiruošiu iš pat ankstyvo ryto, kol dar ramu…

Prasideda kupina šurmulio, judesio ir emocijų diena. Bibliotekų erdvėje ŠAVB salelę apsupa jaunimas ir vaikai. Įdienojus pasirodo suaugusieji. Vos spėju suktis, nes lankytojų srautas yra nenuspėjamas. Norinčiųjų daugiau, nei galiu sutalpinti. Kantrybės prireikia ir man, mokytojai, ir tiems, kurie laukia eilėje. Paklausiu, parodau, išaiškinu, vėl parodau. Kol piešia, užtepu dažus ir užvoluoju juos ant plastiko plokštelės. Kai knygos ženklas įgauna tikrąjį vaizdą, savininkas jį išvydęs maloniai nustemba.

Bemaž pusė šimto apsilankiusiųjų, pluoštelis meniškų ekslibrisų, gūsis teigiamų emocijų, keliolika bičiulių apsilankymų, taip pat kolegiški įvairių bibliotekininkų pamojavimai, apsikabinimai… Smarkių apsisukimų ratas pasibaigia smagiu nutikimu. Stilinga skrybėlėta lankytoja drąsiai ateina ir sėdasi prie stalelio jau žinodama, kaip kurti knygos ženklą. Kol aš plokštelę padengiu dažais, ant popieriaus skiautelės laukia nupieštas debesų drambliukas. Tvirtai žinau, kad tai dailininkės Sigutės Ach stilius. Vos susilaikau nepakomentavusi, kad taip piešia tik dailininkė Ach. Lūkuriuoju. Ekslibrisas užbaigiamas, ant jo parašoma dedikacija Šiaulių bibliotekai, o autorė pasirašo: „Sigutė Ach“. Mane ištinka lengvas šokas. Taip netikėtai užsibaigia smagi kūrybinė diena. Atsiminimui nusifotografuojame.

Edukatorė Lolita Putramentienė

Komentarai

Skip to content