Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo leidinio pristatymas

Knygos pristatymas
2021-09-02 / 2021-09-02
Bibliotekos Konferencijų salė

Rugsėjo 2 d., Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje įvyko iškilmingas Lietuvos istorijai svarbaus leidinio „1990 metų rinkimų į Lietuvos Tarybų Socialistinės Respublikos Aukščiausiąją Tarybą dokumentai“ pristatymas visuomenei.

Leidinyje pristatomi 1990 m. vasario 24 d. rinkimų į dvyliktojo šaukimo Lietuvos TSR Aukščiausiąją Tarybą dokumentai, nušviečiamas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Steigiamajame suvažiavime pasirinktas kelias į Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą, dalyvaujant rinkimuose į Tarybų valdžios aukščiausius valdymo organus. Knygoje atskleidžiami ir Sąjūdžio santykiai su Lietuvos komunistų partija, rinkimų dinamika ir sudėtingumas, Sąjūdžio ir komunistų partijos keliai į šiuos rinkimus, partijų kūrimasis ir didžiulė įtampa artėjant istoriniam 1990 metų kovo 11 dienos apsisprendimui.

Solidus dviejų dalių leidinys nepaprastai svarbus norint suprasti, kokie mechanizmai ir sprendimai nulėmė Lietuvos kelią artėjant Kovo 11 Akto pasirašymui bei po jo. Surinktuose ir susistemintuose dokumentuose, nuotraukose atsispindi svarbiausios to meto politinės asmenybės, tokie istoriniai faktai ir įvykiai, kurie galbūt nebuvo plačiai žinomi,  ar sunkai randami pasitelkus dabartines informacijos paieškos priemones. Dokumentai padės sugriauti ne vieną dabar gyvuojantį mitą apie to meto politines partijas ir jų ideologijas.

 

Renginyje dalyvavo:
• Knygos sudarytoja, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų klubo prezidentė Birutė Valionytė;
• Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarai Justas Vincas Paleckis, Saulius Pečeliūnas ir Zigmas Vaišvila.

Renginio partnerė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

I. Slonksnytės nuotr.

 

Komentarai