Medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų ugdymo mokymai

Mokymai
2023-11-10 / 2023-11-10
Biblioteka

Lapkričio 10 d. baigėsi Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos parengtos programos „Medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų ugdymo programa Trečiojo amžiaus universiteto studentams“ mokymai. Mokymų partneris – VšĮ „Šiaulių trečiojo amžiaus universitetas“.

Šia programa biblioteka siekė skatinti vyresnio amžiaus žmonių įsitraukimą į mokymosi veiklas, ugdyti būtinąsias kompetencijas ir kritinį mąstymą, padėsiančius saugiai ir atsakingai naudotis įvairiomis medijomis, aktyviai dalyvauti pilietinėje visuomenėje.

Mus supančioje informacijos gausoje ne taip paprasta atpažinti melagienas, propagandą, suprasti duomenų saugumo ir saugaus interneto ypatumus. Trečiojo amžiaus universiteto studentai, nors ir vyresnio amžiaus, bet aktyviai naudojasi įvairiomis medijomis, jau turi gana geras kompiuterinio raštingumo kompetencijas. Todėl dabar svarbu šiuos medijų vartotojus mokyti saugiai, kritiškai ir atsakingai naudotis medijomis, atpažinti dezinformaciją.

3 savaites trukusių mokymų dalyviams tai padaryti padėjo lektorių Pauliaus Andruškevičiaus, Giedrės Čarienės ir Jolitos Rimeikienės  suderinti įvairūs mokymo metodai: teorijos aiškinimas, diskusijos, praktinių užduočių nagrinėjimas, įvairūs žaidimai ir pan., padėję dalyviams išanalizuoti ne tik teorinę medžiagą, bet ir asmeninę patirtį, realius pavyzdžius ir situacijas, su kuriomis kasdien susiduriama medijose.

Programą finansavo Šiaulių miesto savivaldybė

L. Vetiugovos-Skupienės nuotr.

Mokymai Mokymai

Komentarai

Skip to content