Miesto šventėje „Šiaulių dienos 785“ – aktyvūs ir kūrybiški renginiai

Renginys
2021-09-10 / 2021-09-11
Biblioteka

Rugsėjo 10–11 dienos Šiauliuose išsiskyrė didele gausa renginių, skirtų miesto šventei „Šiaulių dienos 785“. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje ir jos prieigose taip pat šurmuliavo miestiečiai. Jie dalyvavo renginiuose, žaidė įvairius žaidimus. Daugiausia dėmesio sulaukė pabėgimo kambarys „Svečiuose pas Povilą Višinskį“. Ši pramoga dalyvius nukėlė į 1900-uosius, kai carinės Rusijos žandarai atliko kratą Povilo Višinskio bute ir rado vieno, iš pradžių leisto, vėliau atšaukto spektaklio plakatų, dėl kurių P. Višinskiui buvo iškelta byla. Bibliotekos rūsyje komandos per 40 min. turėjo rasti būdą ištrūkti iš P. Višinskio buto, kol neatvyko žandarai. Žaidimo dalyviai, atkakliai ieškodami paslėptų užuominų, ne tik linksmai leido laiką, bet ir turėjo veikti kaip tikra komanda, vieningai narplioti mįsles. Centriniame miesto parke šiauliečiai galėjo išbandyti dar vieną komandinį žaidimą „Vienas už visus, visi už vieną“. Vienas kito padedami dalyviai turėjo strategiškai įvykdyti paskirtas užduotis, įveikti kliūtis. Pavyko tiems, kurie pasitikėjo savo komandos nariais, puikiai atskleidė savo strateginio mąstymo galimybes ir nepasidavė ištikus nesėkmei. Aktyvaus laisvalaikio ir orientavimosi žaidimų mėgėjai galėjo išbandyti interaktyvų žaidimą „Literatūriniai atspindžiai“. Naudodamiesi QR kodais ir „Actionbound“ programėle, dalyviai Šiaulių mieste turėjo rasti vietas, susijusias su literatūra, ir išspręsti tam tikras užduotis. Viena komanda, išradingiausiai atlikusi užduotis, apdovanota bibliotekos įsteigtais prizais.

Ne tik suaugusieji, bet ir vaikai galėjo mėgautis kūrybinėmis veiklomis šventės metu. Šiaulių miesto centriniame parke vaikams buvo organizuota „Edukacijų pieva“. Parko prieigose buvo galima pavartyti edukacines knygas, vyko piešimo užsiėmimai ir įvairūs lauko žaidimai. Penktadienio vakare Aušros alėjoje buvo galima išvysti menininkės Renatos Karvelis poetinį performansą „mOterOs“. Pasirinkta šiek tiek mistiška, paslaptinga ir neįprasta renginio vieta – tunelis prie šiauliečiams gerai žinomos kavinės „Kišenė“. Čia skambėjo eilės, menininkės mintys apie moteris, moterystę, solidarumą, feminizmą. Santykis su klausytojais, jų įtraukimas į performansą nepaliko abejingų.

Vykstant aktyvioms pramogoms miesto šventės metu, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos Kraštotyros skaitykloje atidaryta leidinių paroda, skirta Šiaulių miesto 785-osioms metinėms. Parodoje eksponuojami leidiniai, supažindinantys su Saulės (Šiaulių) mūšiu, kuriame lietuviai ir žemaičiai nugalėjo Kalavijuočių ordiną. Nuo šio pirmojo Šiaulių paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose skaičiuojama Šiaulių miesto įkūrimo data.

„Šiaulių dienų 785“ metu atidaryta ir iki rugsėjo 22 dienos bibliotekos III a. galerijoje veiks tapybos darbų paroda iš Marko Rothko meno centro (Daugpilis) fondų. Tapybos darbų paroda yra bendras trijų institucijų – M. Rothko meno centro, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos ir Šiaulių dailės galerijos – projektas.

Bibliotekos archyvo nuotr.

Komentarai