Minime Gedulo ir vilties dieną

Minėjimas
2024-06-14 / 2024-06-14
Biblioteka

Birželio 14-oji ir 15-oji – Lietuvoje minimos kaip Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienos. Kviečiame apsilankyti bibliotekoje ir apžiūrėti čia eksponuojamas parodas, skirtas atminti sovietinio režimo tremtinius ir jų patirtus išgyvenimus.

  • Bibliotekos III a. galerijoje iki liepos 8 d. eksponuojama Alberto Švenčionio fotografijų paroda „Vilties kelias“. Pirmosios fotografijų ciklo „Vilties kelias“ dalies tema siejama su Lietuvos ir Lietuvoje gyvenančių žmonių tremties laikotarpiu (1941–1953 m.). Tai – A. Švenčionio sumanytos kompozicijos – tremtinių išgyventos deportacijos įrodymo akimirkos su tai patvirtinančiais dokumentiniais faktais: pačių tremtinių sustabdytų akimirkų vaizdais (fotografijose) bei asmeniniai išgyvenimai, užrašyti nuotraukų nugarėlėse ar dienoraščiuose, piešiniuose, atvirukuose ir dainų tekstuose.
  • Bibliotekos Abonemente (II a.) eksponuojama spaudinių paroda „Atminties neištremsi“, skirta birželio 14-ajai – Gedulo ir vilties dienai – paminėti. Parodoje eksponuojami dokumentų rinkiniai apie Lietuvos gyventojų trėmimus, tremtinių dienoraščiai ir atsiminimai, atsiskleidžiantys šeimų išskyrimo tragediją, skausmą ir netektis, tėvynės ilgesį ir viltį grįžti.

Komentarai

Skip to content