Minime Gerardo Bagdonavičiaus gimtadienį

Informacija, Sveikinimas
2021-07-25 / 2021-07-26
Biblioteka

Liepos 25 d. minime 120-ąsias dailininko, pedagogo, kraštotyrininko, scenografo, vieno iš ekslibriso pradininkų Lietuvoje Gerardo Bagdonavičiaus gimimo metines. Tai graži proga prisiminti ryškų Šiaulių kultūrinio gyvenimo žiburį ir mintimis padėkoti už jo nuveiktus darbus, išugdytus talentus bei paliktą matomą pėdsaką miesto istorijos kelyje.

Šie metai atnešė ir kitą gražią sukaktį – Gerardo Bagdonavičiaus ekslibrisų fondas mini veiklos dvidešimtmetį. Pavadinę fondą šio menininko vardu įsipareigojome nenuvilti, nuveikti svarbių ir reikšmingų darbų ekslibriso srityje. Pažvelgę į nuveiktus darbus matome, kad jų tikrai būta nemažai, bet ateities planai dar ambicingesni.

Fondas šiais metais pradėjo du didelius projektus. Atgaivinama respublikinių parodų tradicija – organizuojama 24-oji Lietuvos ekslibrisų paroda. Taip pat pradėta rinkti medžiaga Lietuvos ekslibriso kūrėjų enciklopediniam žinynui. Abu projektai vykdomi su tvirtu rėmėjų – Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės – palaikymu.

 

Komentarai

Skip to content