Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Renginys
2021-04-23 / 2021-04-29

Kalba bibliotekos direktorius prof. dr. Bronius Maskuliūnas

 

2021 m. NBS šūkis – „Nauja realybė – naujos formos“, į kurį Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka atsiliepė savo lankytojams ir sekėjams pasiūlydama šių dienų aktualijas atliepiančių, intriguojančių, virtualių kultūrinių pramogų pluoštą – nuo viktorinų, edukacijų, filmų peržiūrų ir virtualių diskusijų iki galimybės susiremti protmūšyje, išbandyti kūrybinius savo gebėjimus memų konkurse, patirti nuotykį orientavimosi žaidime visai šeimai ar pasimėgauti naujausio prancūzų rašytojo Jeano-Philippe’o Toussaint’o romano „Mylėtis“ pristatymu, kuriame kalbinsime patį šios knygos vertėją prof. Vytautą Bikulčių.

Šių metų programoje išskirtinis dėmesys skiriamas renginiams, kurie apžvelgia džiaugsmus ir rūpesčius, galimybes ir sunkumus, su kuriais susiduria įvairią negalią turintys žmonės. Su šiais žmonėmis dažnai prasilenkiame gatvėje, galbūt tokių žmonių turime pažįstamų, kolegų ar artimųjų rate, tačiau ar dažnai susimąstome, kaip šie žmonės yra priimami visuomenėje, su kokiomis problemomis jie susiduria kasdienybėje, moksle, darbo rinkoje ir pan., kaip šias problemas būtų galima spręsti, kokius pirmuosius žingsnius turėtumėme žengti?

Tęsdami Lietuvos viešųjų bibliotekų bendrai vykdomą iniciatyvą „Biblioteka visiems“ , kviečiame NBS renginiuose susimąstyti, atvirai diskutuoti, išsakyti savo nuomonę, pasidalyti patirtimi, būti atvirus ir tolerantiškus.

Neužmiršome savo skaitytojų, kurie kartais nenoriai išsiskiria su iš bibliotekos pasiskolintomis knygomis – vėl skelbiame „Užmirštuolių savaitę“. Jos metu galėsite atiduoti vėluojamus grąžinti leidinius ir nemokėti delspinigių!

Sekite bibliotekos skelbiamą informaciją apie NBS renginius svetainėje www.savb.lt ir Facebook paskyroje. Artėjant renginiams programa bus papildyta aktyviomis nuorodomis į išsamią kiekvieno iš pateiktų renginių informaciją.

 

 

ŠAVB Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginių programa

Balandžio 23 d.

Balandžio 24 d.

Balandžio 25 d.

  • 11.00 val. Edukacija „Kūrybinės iškrovos“. Vaizdo įraše ŠAVB Knygos grafikos centro edukatorė, dailininkė Lolita Putramentienė-Braza mokys, kaip meniškai papuošti knygų paraštes.

Balandžio 26 d.

  • 18.00 val. Virtualus protmūšis. Protmūšis  transliuojamas tiesiogiai, dalyviai jungiasi naudodamiesi „Ahaslides“ programėle ir protmūšyje dalyvauja individualiai, ne komandomis. Dviejų laimėtojų laukia bibliotekos įsteigti prizai. Registracijos forma.

Balandžio 27 d.

Balandžio 28 d.

Balandžio 29 d.

Balandžio 23–29 d.

 

Organizatorė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Dėkojame renginių partneriams: informaciniam centrui „Europe Direct Šiauliai“; Lietuvos autizmo asociacijai „Lietaus vaikai“; unikalių modelių ir pranešėjų agentūrai „Hero Talents“; Lietuvos aklųjų bibliotekai, Šiaulių turizmo informacijos centrui, Akmenės rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, Šiaulių rajono savivaldybės viešajai bibliotekai, Radviliškio rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.

Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę organizuoja Lietuvos bibliotekininkų draugija. Globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Partneriai: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija. Rėmėjas – UAB „Asseco Lietuva“. Patronažą suteikia Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija.

Komentarai