Naujas bibliotekos kolektyvo narys – savanoris Emilis

Informacija
2021-09-01 / 2021-09-01
Biblioteka

Nuo 2019 m. gegužės 17 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje 9 mėnesius truksiančią savanorišką veiklą pradėjo savanoris Emilis Bočkovas. 19 metų vaikinas iš Totorijos Respublikos, Rusijos, savanorystę kultūros įstaigoje pasirinko dėl to, kad nuo vaikystės aktyviai skaito knygas ir jaučia susidomėjimą bibliotekų veikla. Vaikinui labai patinka tyrinėti gamtą, o labiausiai – keliauti, pažinti įvairias kultūras, žmones.

Savanoriaudamas Šiaulių mieste Emilis susipažins su bibliotekos veiklos ypatumais, atliks įvairias užduotis: prisidės prie edukacinių veiklų ir kultūrinių renginių įgyvendinimo, pristatys vietos bendruomenėms savo kultūrą, įsitrauks į Amerikos skaityklos veiklą, prisidės prie bibliotekos skaitmeninių fondų kūrimo, fiksuos bibliotekos organizuojamus renginius ir padės juos viešinti. Savanoris taip pat įgyvendins savo iniciatyvas, susijusias su literatūra, kultūra, informacija ir skaitymo skatinimu.

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka bendradarbiauja su koordinuojančia ir Europos solidarumo korpuso projektą „Savanorystė Lietuvos bibliotekose“ įgyvendinančia organizacija – jaunimo savanoriškos veiklos centru „Deineta“. Europos solidarumo korpusas – tai ES programa, skirta 18–30 metų amžiaus asmenims. Programos tikslas – jaunimui iš visos Europos suteikti galimybę savanoriauti, atlikti praktiką, dirbti – ir šiomis veiklomis prisidėti prie vietinių bei globalių problemų sprendimo. Projektai – nuo pagalbos gyvūnams iki stichinių nelaimių prevencijos. Daugiau informacijos apie programą: https://www.jtba.lt/europos-solidarumo-korpusas/

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai