Nauji meno leidiniai

Paroda
2022-06-01 / 2022-06-01
Meno ir muzikos skaitykla

Muzikos ir meno skaitykla pasipildė naujais meno leidiniais. Skaitykloje rasite naujų knygų apie architektūrą ir urbanistiką, dailininkus ir tapybą, taikomąją dailę ir kt. Šiuos ir kitus naujus leidinius kviečiame apžiūrėti Meno ir muzikos skaitykloje (III a.) bei išsirinkti pagal savo pomėgius ir domėjimosi sritis.

Meno ir muzikos skaitykloje esančius leidinius galima užsakyti per bibliotekos elektroninį katalogą iBiblioteka.lt.

 

 

Meno leidiniai pagal temas:

  • Architektūra ir urbanistika

Pirmoji naujų knygų parodos dalis skirta nekilnojamajam paveldui, architektūrai ir urbanistikai. Šie leidiniai sudomins architektūros ir kitų meno sričių studentus, architektus profesionalus bei skaitytojus, siekiančius išsamiau susipažinti su architektūrinės kompozicijos, kultūros, visuomenės ir technologijų sąsajomis.

 

  • Dailininkai ir jų kūryba

Antroji tema skirta knygoms apie tapybą, menininkus ir jų kūrinius. Daug dėmesio skiriama dailininkų meninių idėjų ir kūrybos raidai, pristatomos tapytojų kūrinių reprodukcijos su išsamiais darbų aprašymais. Kviečiame susipažinti su kūrėjais ir jų spalvingais kūriniais.

 

  • Taikomoji dailė – praktinės ir puošybinės paskirties dirbiniai

Trečioji naujų leidinių parodos dalis skirta geriau susipažinti su nacionalinės kultūros elementais ir nematerialiu kultūros paveldu. Naujuose meno leidiniuose rasite informacijos apie šiaudinius sodus ir jų gamybą. Turėsite galimybę pavartyti tradicinės tekstilės audinių ir gobelenų albumus, geriau susipažinti su 2001 metais į UNESCO nematerialaus ir žodinio paveldo sąrašą įtrauktais liaudies meno paminklais – kryžiais. Taip pat turime naują leidinį apie lietuvių tautinį kostiumą, kuris yra neatsiejama mūsų nacionalinės kultūros dalis.

 

 

Parodą rengė vyresn. bibliotekininkė Milda Kazernovičiūtė.

Skip to content