Stalo žaidimai apie Lietuvos istoriją

Informacija
Biblioteka

Artėjant Lietuvai svarbioms šventėms, Vasario 16-ajai ir Kovo 11-ajai, kviečiame išbandyti ir paįvairinti savo laisvalaikį įdomiais stalo žaidimais Lietuvos istorijos tema. Juos galite žaisti bibliotekoje arba užsisakyti ir žaisti namie su šeima. Žaisdami Jūs ne tik smagiai praleisite laiką, bet ir sužinosite daug įdomių ir naudingų dalykų apie Lietuvą.

 

Kviečiame išbandyti Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos sukurtus unikalius žaidimus:

žaidimas„Lietuvos istorija“ – tai edukacinis atmintį lavinantis žaidimas, kurio tikslas yra ugdyti žaidėjų Lietuvos istorijos raidos supratimą bei orientuotis istorijos faktuose ir įvykiuose. Jį sudaro 300 kortelių su istorijos įvykiais nuo Lietuvos vardo paminėjimo iki 2020 metų. Žaidėjams nereikia būti istorijos žinovais, jie varžosi dėliodami istorijos įvykius chronologine seka. Žaidimo tikslas – surinkti daugiausia taškų išdėstant Lietuvos istorinius įvykius chronologine tvarka. Rekomenduojama nuo 7 metų amžiaus.

 

 

žaidimas„Dėk į kojas“– tai originalus stalo žaidimas, padedantis pažinti knygnešystės istoriją. Žaidimas dalyvius nukelia į lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, 1864–1904 metus. Kiekvienas žaidėjas tampa knygnešiu, gaunančiu užduotį iš Mažosios Lietuvos į daraktorių mokyklą Šiauliuose atgabenti nelegalios literatūros. Knygnešių nuolat tyko pavojai, bet jie turi daug pagalbininkų ir žino visokių gudrybių, padedančių įveikti sunkumus. Kiekvienas žaidėjas-knygnešys keliauja tuo pačiu keliu, bet patiria skirtingų išbandymų. Taip žaidėjai įsijaučia į herojaus vaidmenį ir turiningai leidžia laiką. Rekomenduojama nuo 7 metų amžiaus.

 

 

 

žaidimasVirtualus žaidimas „Žandarai už durų“ – tai kompiuterinis žaidimas, supažindinantis žaidėjus su XIX a. pabaigos lietuvių kultūriniu gyvenimu, literatūra, Povilo Višinskio asmenybe ir jo nuveiktais darbais. Žaidimo scenarijus parengtas remiantis Povilo Višinskio biografija – žaidimo veiksmas vyksta 1900 metais, kai P. Višinskio bute caro žandarai rengėsi daryti kratą. Žaidėjų užduotis – logiškai mąstant, ieškant užuominų, sprendžiant galvosūkius surasti kambario raktą ir kuo greičiau pasprukti nuo žandarų. Kitaip žaidėjo laukia areštas už neteisėtą veiklą lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu. Žaidimą rekomenduojame žaisti kompiuteriu, nes būtent šiam įrenginiui žaidimas yra pritaikytas labiausiai. NUORODA Į ŽAIDIMĄ

 

 

 

 

Kiti stalo žaidimai apie Lietuvą, kuriuos rasite bibliotekoje:

  • „Ypatinga Lietuva“ – lietuvių kūrėjų parengtas ir išleistas nuotaikingas, dinamiškas kortelių žaidimas supažindins su 5 nacionaliniais ir 30 regioninių šalies parkų, jų išskirtinėmis vertybėmis ir populiariausiais lankytinais objektais. Tai visai šeimai skirtas kortelių žaidimas, kuris padės turiningai praleisti laisvalaikį, sužinoti apie saugomas Lietuvos teritorijas, retus augalus ir gyvūnus. Rekomenduojama nuo 7 metų amžiaus.
  • „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“ – tai žaidimas, sukurtas pagal populiarųjį kelionių vadovą „Įdomiausios kelionės po Lietuvą“. Šis žaidimas iškelia keliones po gimtąją šalį į naują lygmenį! Tarp 400 lankytinų objektų net ir patyrę keliautojai ras dar neaplankytų vietų, o jų nuotraukos padės susipažinti su vietovėmis neišvykus iš namų.
  • „Aš myliu Lietuvą. Kaip gerai pažįsti Lietuvą?“. Gal šis žaidimas bus tik lengvas žinių testas, o gal itin kietas riešutėlis? Ar žinai, kas pavaizduota Žemaitijos herbe, kokiais gamtos stebuklais garsi Aukštaitija ar kaip Dzūkijoje dar vadinama Žolinė? Leiskis į kelionę po Lietuvą ir jos 5 etnografinius regionus, atsakyk į klausimus apie regionų istoriją, kultūrines tradicijas, gamtos ypatybes ir kitas įdomybes! Ridenk kauliuką ir sužinok, kaip keliausi – dviračiu, automobiliu, o gal nuosavu lėktuvu? Už kiekvieną teisingą atsakymą gausi kortelę, o pirmasis, surinkęs penkias skirtingų kategorijų korteles, taps laimėtoju!
  • „Lietuvos senųjų pagonių dievų ir būtybių BINGO“ – tai nuotaikingas žaidimas, skirtas visai šeimai susipažinti su Lietuvos senovės pagonių dievaičiais ir mitinėmis būtybėmis. Rinkinio knygelėje sudėti aprašymai apie dievaičius ir būtybes pagal jų hierarchijos seką. Lengva žaisti, tinka vaikams ir suaugusiesiems. Pažymėkite kiekvieną dievaitį savo bingo kortoje žymekliu ir pirmasis visus uždengęs sušukite ,,BINGO“!
  • „Lietuva. Tai, ką turi žinoti kiekvienas lietuvis!“. Sužinok arba pasitikrink žinias apie ilgiausias upes, geriausius sportininkus, svarbiausius šalies istorijos vingius ir daugybę kitų dalykų! Nauji, įdomūs klausimai ir naujas žaidimo būdas neleis nuobodžiauti, o kartu suteiks ir daug naudingos informacijos! Žaidime yra 800 į šešias kategorijas suskirstytų klausimų su atsakymo variantais, tad nieko nelauk ir išbandyk jėgas! Kategorijos: istorija, kultūra, mokslas ir gamta, geografija, sportas ir žaidimai, įvairūs.

Žaidimus galite užsisakyti www.ibiblioteka.lt arba tel. (8 41) 371737, (8 41) 523759 (būtina turėti skaitytojo pažymėjimą).

Paslauga nemokama.

Komentarai

Skip to content