Naujos bibliotekos savanorės – Skaistė ir Viltė

Savanorystė
2021-09-01 / 2021-09-01
Biblioteka

Kovo mėnesį 6 mėnesius truksiantį savanorystės kelią pagal programą „Jaunimo savanoriška tarnyba“ bibliotekoje pradėjo dvi savanorės. Tai Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos II ir III klasės moksleivės – Skaistė Barauskaitė ir Viltė Jokubauskaitė. Šiuo metu dėl šalyje paskelbto karantino merginos atlieka nuotolinę veiklą, tačiau vėliau jas galėsite sutikti bibliotekoje. Kviečiame su jomis susipažinti virtualiai.

Savanorė Skaistė apie save ir savanoriškos tarnybos motyvus:

Esu Skaistė, man septyniolika, lankau Juliaus Janonio gimnaziją. Prieš keletą mėnesių mečiau šokių būrelį. Kodėl? Supratau, jog fizinė veikla ir aš neinam koja kojon. Esu linkusi į menus ir literatūrą. Laisvą penktadienio vakarą verčiau skaitysiu Dantės „Dieviškąją komediją“, negu siaubsiu su draugėmis prekybos centrus. Bet nepavadinčiau savęs namisėda. Būnu pirmoji, kuri pasiūlau apsilankyti įdomiame renginyje, ir niekada nepraleidžiu progos pavakaroti su draugais kavinėje, pasimėgauti juoko ir indų tarškesio harmonija.

Savyje turiu krislelį altruizmo, planuoju studijuoti mediciną. Bet kol negaliu gelbėti gyvybių, stengiuosi rasti paprastesnių būdų kaip padėti žmonėms. Vasarą paskatinta degančių Amazonės miškų nelaimės pradėjau domėtis savanoriška veikla. Jaunimo reikalų departamento tinklalapyje radau „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ anketą, kaipmat ją užpildžiau. Savanoriškai veiklai pasirinkau Povilo Višinskio biblioteką, nes manau, kad tai labiausiai mano vidų atspindinti vieta. Galbūt kaip Persėjas ir Tesėjas netapsiu didvyre, įveikusia pabaisas, ar kaip Heraklis neįvykdysiu dvylika žygių, lemsiančių visos žmonijos ateitį, tačiau viliuosi įveikti savo baimes, su kuriomis, esu tikra, kovoju taip pat nuožmiai, kaip minėtieji herojai. Tikiu, kad įgysiu kompetencijų, kurios gyvenime man labai pravers.

 

Savanorė Viltė apie save ir savanoriškos tarnybos motyvus:

Esu Viltė, man septyniolika, lankau Juliaus Janonio gimnaziją. Nuo pat mažens stengiausi išbandyti kiek įmanoma įvairesnių veiklų, kad kuo labiau pažinčiau save ir suprasčiau, kas man patinka. Lankiau sporto, šokių, skautų, muzikos būrelius, o šiuo metu debatuoju lietuvių ir anglų kalbomis. Domiuosi istorija, gamta ir mada, dalyvauju fotosesijose, kolekcijų pristatymuose ir kaip modelis, ir kaip žiūrovė. Taip pat mėgstu keliauti, leisti laiką su šeima ir draugais.

Savanorystė man nėra nauja veikla, tačiau dažniausiai tai buvo trumpi, vienos arba kelių dienų renginiai, be ilgalaikio įsitraukimo. Kadangi savanoriauti man patiko, norėjau sužinoti, ar užteks noro, valios ir laiko sudėtingesnei veiklai. Be to, labai mėgstu skaityti ir norėjosi pamatyti, kaip vyksta darbas pačioje bibliotekoje. Tai ir buvo viena iš pagrindinių priežasčių, paskatinusių pradėti intensyvią, 6 mėnesių trukmės savanorystę Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje. Savanoriaudama tikiuosi išmokti efektyviau planuoti laiką, įgyti naujų įgūdžių, labiau pažinti save, praplėsti savo akiratį, pasaulėžiūrą, ugdyti įvairias kompetencijas bei tobulinti jau turimas. Nekantrauju prisidėti prie renginių organizavimo, edukacinių veiklų, skaitytojų aptarnavimo ir kitų bibliotekoje vykdomų veiklų, įgyvendinti savo užsibrėžtus tikslus ir iniciatyvas.

 

Komentarai