Nemokama pramoga Šiauliuose – žaidimas „Dėk į kojas!“

Informacija
2022-09-22 / 2022-09-22
Biblioteka

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kviečia šiauliečius ir miesto svečius pažinti lietuvišką spaudos istoriją itin smagiu būdu – žaidžiant orientavimosi arba lauko stalo žaidimą „Dėk į kojas!“.

Įsikūnyti į knygnešio vaidmenį ir apkeliauti miestą

Norintiems daugiau laiko leisti gryname ore rekomenduojame išbandyti interaktyvią žaidimo „Dėk į kojas!“ formą. Šis žaidimas nukelia į lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, kai knygnešiai, rizikuodami savo gyvybe, gabeno lietuviškas knygas, leidinius ir padėjo išsaugoti mūsų kalbą. Žaidimo pradžia, taisyklės ir pagrindinė informacija yra pateikiama specialiame stende prie bibliotekos. Čia galima rasti įdomių faktų apie knygnešystę ir interaktyvaus žaidimo QR kodą. O žaisti paprasta – tereikia atsisiųsti į išmanųjį įrenginį „Actionbound“ programėlę ir nuskenuoti pateiktą QR kodą. Žaidimo metu teks aplankyti svarbias miesto vietas ir atlikti įvairias užduotis. Viso žaidimo metu dalyviai rinks taškus. Nepraleisk nė vieno punkto, atlik visas užduotis, surink daugiausia taškų ir nepamiršk baigdamas žaidimą programėlėje nurodyti savo kontaktų. Geriausiai pasirodę dalyviai bus apdovanoti bibliotekos įsteigtais prizais.

Žaidimo maršrutas siekia apie 6 kilometrus, todėl dalyviams rekomenduojama patogi apranga ir avalynė. Interaktyvus žaidimas yra puikus būdas ne tik kitaip pažinti ar prisiminti istoriją, bet ir pasimėgauti grynu oru bei aktyviai leisti laiką.

Lauko ir stalo žaidimai – norintiesiems sužinoti daugiau

Dar vieną pramogą – lauko stalo žaidimą – galite rasti prie stacionaraus „Dėk į kojas!“ stendo. Originalus stalo žaidimas, padedantis pažinti knygnešystės istoriją, dalyvius nukelia į lietuviškos spaudos draudimo laikotarpį, 1864–1904 metus. Kiekvienas žaidėjas tampa knygnešiu, gaunančiu užduotį iš Mažosios Lietuvos į daraktorių mokyklą Šiauliuose atgabenti uždraustos literatūros. Tai įtraukiantis ir nuotaikingas žaidimas, kurį galite žaisti bet kuriuo Jums patogiu metu.

O jeigu mėgstate stalo žaidimus žaisti namie su šeima ar draugais, bibliotekoje galite rasti ir pasiskolinti į namus „Dėk į kojas!“ stalo žaidimą, kuris praskaidrins nuotaiką, ir galėsite pasivaržyti, kuris žaidėjas yra geresnis knygnešys.

Žaidimai yra nemokami.

 

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos įgyvendintą projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė.

Etaplius.lt informacija

Komentarai

Skip to content