Nijolės Gagilienės interjerinių lėlių paroda

Paroda
2023-05-01 / 2023-05-01
III aukšto galerija

Artėjančios Tarptautinės lėlininkų dienos (kovo 21 d.) proga kviečiame aplankyti Nijolės Gagilienės interjerinių lėlių parodą, eksponuojamą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje. Paroda veiks iki balandžio 16 d.

Šios Nijolės Gagilienės iš modelino kurtos lėlės – ypatingos. Kiekviena turi ne tik skirtingas kūno formas, unikalius, tik joms skirtus aksesuarus, bet ir savitą charakterį ar net tautybę. Kiekviena tarytum kviečia susipažinti, o gal pasipuikuoti išskirtinėmis rūbų detalėmis ar apavu.

„Modelino lėlės mane domino seniai, jos traukė paslaptingumu – aš jas visur matydavau. O gal ir jos mane? Iš pradžių norėjau nusipirkti, bet vis neradau tokios, kuri atitiktų mano vidinį poreikį. Netyčia prieš 5-erius metus pamačiau skelbimą – kvietimą į modelino kursus Klaipėdoje ir išsyk užsirašiau. Galvojau – pati ir susikursiu tokią lėlę, kokios iš tikrųjų noriu,“ – apie susidomėjimą lėlėmis pasakoja parodos autorė.

Ogi paaiškėjo, kad modelino lėlės labai įnoringos – jos nepasiduoda bet kuriai ją kuriančiosios užgaidai: „Galvoju, bus brunetė, bet dedu vienokius plaukus, kitokius, ir ši tampa blondine. Tas pats ir su rūbais.“

Pirmasis 56-erių autorės kūrinys buvo angelas, kuris pagal pirminį sumanymą turėjo būti vyresnio amžiaus moteris. Vėliau atsirado ir arabiškų lėlių pora, kurią iš kitų išskiria ryškūs rūbai ir veido bruožai.

Kolekcijoje puikuojasi ir stambesnių proporcijų lėlės, išsiskiriančios ne tik kūno linijomis, bet ir nuotaikingu charakteriu. Nijolė ragina moteris, jaučiančias bent kažkokį norą kurti, nelaukti, ieškoti ir surasti, kur geriausiai galėtų save realizuoti.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai

Skip to content