Orientacinio žaidimo nugalėtojai – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos moksleiviai

2017-02-01 / 2017-02-01

Rugsėjo 15 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos klubo „Jaunimo erdvė“ nariai kartu su bibliotekos savanoriais jau nebe pirmą kartą pakvietė Šiaulių jaunimą dalyvauti orientaciniame žaidime „Daug žinai apie Šiaulius – esi gudresnis už kitus“. Žaidimas skirtas ne tik turiningai praleisti laisvalaikį, bet ir susipažinti su Šiaulių miesto istorinėmis vietomis ir objektais. Šiemet jame aktyviausiai dalyvavo Šiaulių Jovaro progimnazijos mokiniai.

Orientacinio žaidimo „Daug žinai apie Šiaulius – esi gudresnis už kitus“ dalyviai turėjo įveikti nemažą maršrutą. Tolimiausi taškai – Sukilėlių kalnelis ir Talkšos ežero pašonėje esančios miesto kapinės. Išbandyti savo galimybes žaidime panoro per 70 dalyvių. Šiais metais žaidimo nugalėtojais ir gudriausiais šiauliečiais išrinkti Šiaulių Juliaus Janonio gimnazistai Kotryna Najulytė ir Edgaras Sviščiovas.

Interaktyvaus orientacinio žaidimo-konkurso sumanymas, „Jaunimo erdvės“ kuratorės Rasos Nemanienės teigimu, paskatinti jaunus žmones netradiciniu būdu susipažinti su savo miestu, jo istorija, aplankyti mažiau žinomas, tačiau svarbias istorines vietas.

Kiekviena komanda, eidama pažymėtu maršrutu, turėjo aplankyti 15-a Šiaulių miesto vietų, tarp kurių buvo daliai žaidėjų dar neatrastų objektų, pvz., aktorės P. Pinkauskaitės namas, Zubovų rūmų kompleksas, Spaudos medžiai, Šv. Ignaco bažnyčia, rusų stačiatikių cerkvė, kt.

Žaidimo tikslas – surinkti dėlionės piešinį. Įveikę konkrečią užduotį, dalyviai gaudavo dėlionės dalį ir įgydavo teisę dalyvauti kitoje rungtyje. Laimėjo trys komandos, kurios greičiausiai surinko visas dėlionės dalis.

Laimėjo greičiausi ir sumaniausi

Greičiausiai užduotis įveikė ir pirmą vietą laimėjo komanda „Janonio genijai“ – Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos 2 klasės mokiniai Kotryna Najulytė ir Edgaras Sviščiovas.

Antrosios vietos laimėtoja tapo „Nenuoramų“ komanda iš Šiaulių Jovaro progimnazijos, kurios nariams „labiausiai patiko ieškoti vampyro ir skaičiuoti langus“. Pasak žaidėjų, čia buvo visko: ir pasportuoti, ir pasukti galvą teko.

Trečią vietą užėmė taip pat Jovaro mokyklos komanda „Gandžiamenai“. Komandos dalyviai prisipažino pirmą kartą išgirdę apie aktorę P. Pinkauskaitę ir džiaugėsi sužinoję daugiau naujų dalykų apie Šiaulius.

Bibliotekos archyvo nuotr.

Komentarai

Skip to content