Pasakojimų ciklas „Pažinkime Ukrainą“

Informacija
Biblioteka

Lietuvos ir Ukrainos žmones sieja ypatingas ryšys, atsiradęs iš bendros istorijos, valstybingumo ir kultūrinės tradicijos. Iki šių dienų įvykių dar daug ko nežinojome apie šią Rytų Europos šalį. Siekdami padėti plačiajai visuomenei geriau pažinti Ukrainą, jos istoriją ir žmones, parengėme pasakojimų ciklą „Pažinkime Ukrainą“.

Šiame pasakojimų cikle kviesime žiūrėti vaizdo įrašus ir susipažinti su straipsniais, kuriuose išsamiai ir įdomiai pasakojama apie Ukrainos istoriją ir jos ištakas, politiką, ir su šia šalimi susijusiais įvykiais.

  • Dokumentinė juosta „Mariupolis“ – tarptautinio pripažinimo sulaukęs režisieriaus Manto Kvedaravičiaus (1976–2022) darbas, 2016 metais patekęs į Berlyno kino festivalį, nominuotas tarptautiniam „Amnesty International“ apdovanojimui, rodytas festivalyje „Kino pavasaris“, filmo projektas buvo pristatytas ir Tarptautiniame Kopenhagos dokumentinių filmų festivalyje.

 

  • Sovietinio režimo metais Ukraina patyrė tris sunkius badmečius: 1921–1923 m., 1932–1933 m., ir 1946–1947 m. Pats didžiausias ir baisiausias buvo 1932–1933 m. badmetis. Didysis Ukrainos badas (holodomoras) prasidėjo 1932-ųjų balandį ir truko iki 1933-iųjų lapkričio. Per šiuos 17 mėnesių, tai yra maždaug per 500 dienų, Ukrainoje žuvo keli milijonai žmonių.
    Rimo Bružo filme pasakojama apie Didįjį badą, vadinamą „Holodomoru“, kuris Ukrainoje 1932–1933 metais nusinešė apie 7 milijonus gyvybių.

 

  • Kristina Sabaliauskaitė: kodėl niekas nenori įsiklausyti į lietuvių rusorealistų patirtį?

Kristina Sabaliauskaitė: kodėl niekas nenori įsiklausyti į lietuvių rusorealistų patirtį? – LRT

 

  • Vilniaus humanistinės mokyklos parengta „Pamoka apie Ukrainą“ (įdomūs faktai apie Ukrainą ir jos kultūrą).

 

  • Pokalbis su karo istoriku Valdu Rakučiu apie Ukrainos istorinius santykius su Rusija. Ištrauka.

Komentarai

Skip to content