Kasmet rugsėjo 21 dieną visame pasaulyje yra minima tarptautinė Alzheimerio ligos diena. Siekiant supažindinti visuomenę su Alzheimerio liga sergančių žmonių bei jų artimųjų situacija šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, iniciatyvos. Viena tokių iniciatyvų – rugsėjo 19 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vykę garsiniai terapiniai skaitymai „Prisiminimų beieškant“. Senyvo amžiaus žmonėms skirti garsiniai skaitymai „Prisiminimų beieškant“ vedami pagal ŠAVB parengtą atvirai prieinamą metodinį leidinį „Prisiminimų beieškant: terapiniai skaitiniai demencija sergantiems“.
Prisiminimai yra vienas didžiausių turtų, kuriuos gali turėti žmogus. Dėl šio gražaus dalyko keliaujame, ieškome naujų patirčių, kad vėliau galėtumėme vėl atsiminti šias akimirkas. Tačiau kiekvieno iš mūsų prisiminimus pagrobti gali demencija – lėtinis progresuojantis smegenų pažeidimas, pasireiškiantis atminties, suvokimo, mąstymo, dėmesio, problemų sprendimo, kalbos, skaičiavimo ir kitais sutrikimais. 60 metų ir vyresnių žmonių sergamumas demencija siekia 5–7 proc., o tarp 85 metų ir vyresnių žmonių serga vienas iš penkių.
Sergantiesiems demencija gali padėti ir nemedikamentinis gydymas. Vienas iš nemedikamentinio gydymo priemonių – garsiniai skaitymai, į kuriuos įeina net kelios naudingos užsiėmimų demencija sergantiems žmonėms grupės: mąstymo aktyvumas, socialinis aktyvumas, biblioterapija.
Garsinius skaitymus namie galima vesti ir savarankiškai. Leidinį galite rasti bibliotekoje, arba naudotis elektronine jo versija: https://issuu.com/savbbiblioteka/docs/_prisiminim_beie_kant_galutinis
I. Slonksnytės nuotr.
Komentarai