Pažink gamtą praktiškai!

Renginys
2023-05-13 / 2023-06-17
Biblioteka

Ar nori pažinti ir patirti Lietuvos gamtos įvairovę, sužinoti, kodėl ir ką turėtume saugoti, kaip mažinti žmogaus veiklos padarinius gamtai? Registruokis į Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos organizuojamą programą „Suaugusiųjų ekologinio sąmoningumo ugdymas per patyriminį gamtos ir aplinkos pažinimą“.

Lankysitės gražiausiuose gamtos kampeliuose, susipažinsite su saugomomis vertybėmis, kalbėsitės apie biologinės įvairovės nykimo problemas, susitiksite ir diskutuosite su žymiais gamtininkais. Ir, žinoma, gerai praleisite laiką!

  • Visos programos trukmė – 64 akademinės valandos. Dalyvavimas programoje nemokamas, tačiau išvykų metu dalyviai turės susimokėti už transporto išlaidas (nuvykimas ir parvykimas bus vykdomas organizuotai).
  • Vidutinė vienos išvykos transporto kaina – 25 Eur.

SVARBU: išvykų metu nueisime 15–20 kilometrų.

  • Dėl registracijos ir išsamesnės informacijos kreiptis el. paštu ruta.strainiene@savb.lt arba tel. 841 433468.
  • Dalyvių registracija vyksta iki balandžio 17 d.!

PROGRAMA

  1. Balandžio 19 d., trečiadienis, 17.30 val. bibliotekos Didžioji skaitykla (Aušros al. 62)

Seminaras „Klimato kaita ir jos poveikis: Lietuvos situacija globaliame kontekste“, lektorius Silvestras Dikčius, nepriklausomas klimato kaitos ekspertas, profesionalus meteorologas bei straipsnių klimato kaitos tema autorius.

  1. Balandžio 29 d., šeštadienis

Išvyka-seminaras Nemuno deltos regioniniame parke „Augalų, paukščių, vabzdžių, gyvūnų pažinimas ir jų populiacijų išsaugojimo galimybės“.

  1. Gegužės 13 d., šeštadienis

Išvyka-seminaras Punios šilo gamtiniame rezervate „Saugomų teritorijų sistema Lietuvoje ir jų vaidmuo gamtos apsaugai“.

  1. Gegužės 27 d., šeštadienis

Išvyka-seminaras Labanoro girioje su gamtininku Andrejumi Gaidamavičiumi „Miškai – mūsų žemės plaučiai ir žmogaus išlikimo garantas“.

  1. Gegužės 30 d., antradienis, 17.30 val. bibliotekos Didžioji skaitykla (Aušros al. 62)

SeminarasŽiedinės ekonomikos (ŽE) principų taikymo galimybės ir probleminiai aspektai Lietuvoje“, lektorė dr. Jekaterina Lavrinec, miesto antropologė, radijo laidos „Žmogus ir miestas“ (Homo cultus) bendraautorė.

  1. Birželio 10–11 d. (šeštadienis ir sekmadienis)

Dviejų dienų išvyka-seminaras Dzūkijos nacionaliniame parke „Žmogaus ir gamtos darnaus  sugyvenimo analizė Dzūkijos nacionaliniame parke“.

  1. Birželio 17 d., šeštadienis

Išvyka-seminaras Biržų girioje „Žemės ūkio ir miškininkystės poveikis gamtai ir aplinkai“.

Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programą „Suaugusiųjų ekologinio sąmoningumo ugdymas per patyriminį gamtos ir  aplinkos pažinimą“ iš dalies finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.

Komentarai

Skip to content