Bibliotekoje atidaryta paroda „Per Atlantą: Lietuvos ir JAV draugystės amžius“

Paroda
2018-04-25 / 2018-04-25
Bibliotekos II aukštas

Balandžio 25 d. bibliotekoje buvo atidaryta Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmečiui skirta paroda „Per Atlantą: Lietuvos ir JAV draugystės amžius“. Ši ekspozicija atskleidžia per šimtmetį brandintų ir puoselėtų šių dviejų valstybių bičiulystės puslapius.

Parodą pristatė projekto komandos vadovas, „Fullbright“ programos mokslininkas, istorikas, daktaras Čarlzas Perinas, kuris šiuo metu dėsto Vytauto Didžiojo universiteto Humanitariniame fakultete. Autorius maloniai nustebino visus savo kalbą pristatęs lietuviškai. Anot Č. Perino, ši paroda yra sunkus keturių mėnesių darbas, prie kurio dirbo šešių žmonių komanda. Parodoje eksponuojami unikalūs dokumentai, fotografijos ir kita istoriografinė medžiaga, vaizduojanti svarbiausius bendros istorijos faktus ir galbūt mažiau girdėtus pasakojimus apie istorines asmenybes, formavusias ir lėmusias Lietuvos ir Amerikos santykių dinamiką.

Šiais metais ekspozicija bus pristatyta dešimtyje Lietuvos miestų o nuolatine parodos eksponavimo vieta taps  Prezidento V. Adamkaus biblioteka-muziejus Kaune. Mūsų bibliotekoje šią parodą galite apžiūrėti iki gegužės 9 d.

Komentarai