Personalinė Beate Gjersvold darbų paroda

Paroda
III aukšto galerija

Nuo gegužės 25 d. iki birželio 21 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos III a. galerijoje eksponuojama norvegų dailininkės ir meno istorikės Beate Gjersvold paroda „Kraštovaizdis. Laikas. Linija“.

Kas yra Laikas? Nėra paprasto šios sąvokos paaiškinimo. Laiką sunku apibrėžti ir suprasti. Filosofija, religija, mokslas, menas – visi turi skirtingus Laiko apibrėžimus. Ar iš viso įmanoma išmatuoti Laiką?

Mes turime laikrodžius ir Laiko skaičiavimą sekundėmis, minutėmis, valandomis, bet vis tiek negalime tiksliai apibrėžti, kas tai yra. Kas yra tos penkios minutės? Arba penkios valandos? Visi esame patyrę, kaip greitai bėga Laikas, arba per lėtai. Kartais viena valanda rodosi kaip dvi. Arba atvirkščiai.

Savo peizažuose akvarele įamžinu tai, ką vadinu „Laiko pėdsakais“. Įkvėpimo semiuosi iš formų, spalvų ir gamtos objektų. Sutelkiu dėmesį į viską, kas kraštovaizdyje sukuria linijas – linijos, kurias palieka lėktuvai mėlyname danguje… elektros linijų raštas prieš debesų fone… stulpai, medžiai ir šakos… architektūra… horizontas… siluetai…

Mąstant abstrakčiai, mano tapomos linijos gali būti interpretuojamos kaip Laiko juostos. Per jas aš užfiksuoju, kaip jaučiu bėgantį Laiką. Kai kurie mano darbai sudaryti tik iš linijų, o darbų pavadinimai susiję su Laiku. Tam tikra prasme kuriu kompozicijas iš linijų ir žodžių.

Kiekviena kalba turi begalę žodžių, susijusių su Laiko konceptu, pavyzdžiui, praeitis, dabartis, ateitis, valanda, minutė, laikrodis, rytoj, greita, lėtai ir t. t.

Į Laiko sąvoką gilinuosi pastaruosius trejus metus. Nepaisant to vis dar neaiškus  atsakymas į esminį klausimą:  kas yra tas Laikas? Sunku suprasti tikrąją jo prasmę. Nors, atrodytų, esame susipažinę su Laiku, tačiau jis išlieka amžina paslaptimi.

Beate Gjersvold

 

Parodą rengia galerija „SIVIA“.

Organizatoriai: Daugpilio Marko Rothko meno centras, Daugpilio kultūros rūmai.

Partnerė – Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka.

Komentarai

Skip to content