„Piešiau veidus,  gavosi piešiniai“ – P. Rakštikas

Paroda
2018-04-27
Meno ir muzikos skyrius

Balandžio 27 d. bibliotekoje, Meno ir muzikos skyriuje atidaryta žinomo šiauliečio, dailininko, tapytojo, skulptoriaus, poeto Petro Rakštiko veido kaukių piešinių paroda. Piešiniuose pavaizduoti žinomų, kažkuom nusipelniusių Šiaulių miestui žmonių veidai. Pasak parodos autoriaus,  kiekvienas jo piešinys turi savo krūvį ir istoriją. Juose atsispindi esminiai, ne visada lengvai pastebimi atvaizduotų žmonių bruožai, mimikos, grimasos:

Kartais būna kūrybinis sumanymas, bet dažniausiai tik manymas, kad tai sumanymas. Piešinys visuomet yra didelė apgaulė, miklių pirštų veiklos kombinacija, primenanti, kad su manais juokauti negalima. Manai daromi iš grūdų, kuriuos kažkas kažkada pasėjo, augino, surinko, sumalė, supilstė į maišelius su užrašais ,,Manai“. Galite paragauti, įsitikinti, jog tai tikrai manai ir joks kūrybinis sumanymas prie jūsų neprikibs. Jei ragausite kūrybiškai, galite pasigauti įkvėpimą ir giliai įkvėpę išsaugosite prisiminimus.

Jau buvau vaikas, paauglys, ūsuotas, barzdotas, ilgaplaukis jaunuolis, vyras. Daug veidų nudėvėjau. Kai kurių net nebepamenu. Dabar nešioju plikio kaukę, kurią rytais gražinu barzdos skutimo peiliuku.

Jei piešdamas nieko nepakeičiu, tai nieko ir nenupiešiu. Geriausiu atveju pakartoju nuotraukos turinį.

Eidamas iš tos į aną pilį, daug ką kelyje sutikau, daug ką nupiešiau. Kai kas išėjo labai panašus. Kai kas nelabai. ,,Nelabai, nelabai, nelabai“ amsi  aidas slėpdamas panašumą po viešai neatpažįstamo skėčiu. Jei piešinio linijos primena Petrą Rakštiką, reiškia – tai mano piešinys. Stebėdamas žmones, ant popieriaus palikau rankos valdomo rašiklio reakciją į juos. Piešiniai mano, o kaukės svetimos.  Piešiau veidus,  gavosi piešiniai.

Tai tiek apie sumanymą surengti veido kaukių piešinių parodėlę, apie manus, grūdus, veidus, nuotraukas, užrašus, linijas ir jų kelią.

Jei pateikta vaizdinė informacija nesutampa su užrašu apačioje, jokios atsakomybės viešai neprisiimu. Turite teisę užrašais netikėti.

Petras Rakštikas

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai