Projektas skatino ieškoti alternatyvių bibliotekų veiklų finansavimo būdų

Mokymai
2022-12-13 / 2022-12-13
Biblioteka

Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka įgyvendintu projektu „Idėjų pavara: kultūros produktų vystymas sutelktinio finansavimo platformų pagalba“ siekė didinti Šiaulių ir Telšių apskričių savivaldybių viešųjų bibliotekų specialistų žinias apie sutelktinio finansavimo platformas ir jų galimybes. Siekiant kokybiškai integruoti bibliotekų idėjas į šiandien itin aktualiomis tampančias sutelktinio finansavimo platformas ir užtikrinti efektyvų ir tikslingą persiorientavimą į šį alternatyvų bibliotekų veiklų finansavimo būdą, šiuo projektu keliama bibliotekų specialistų kvalifikacija šiose srityse: sutelktinio finansavimo strategijos; produktų kūrimas sutelktinio finansavimo platformoms; produktų ir paslaugų rinkodara.

Balandžio 12 dieną bibliotekoje vyko pirmieji projekto mokymai „Kultūros ir meno projektų sutelktinis finansavimas Lietuvoje ir užsienyje“. Mokymus vedė Vaidas Jokubaitis – sutelktinio finansavimo projektų vadovas ir lietuviškos sutelktinio finansavimo platformos kūrėjas. Sutelktinio finansavimo platformos – tai puikus įrankis visuomenei pateikti ir finansuoti unikalias ir inovatyvias idėjas. Mokymų metu lektorius pristatė sutelktinio finansavimo istoriją, būdus, esminius principus ir jų taikymą. Buvo nagrinėti sutelktinio finansavimo privalumai, iššūkiai ir veiksniai, lemiantys sėkmingą kampaniją. Antroje mokymų dalyje vyko projekto kūrimo, pasirengimo lėšų rinkimo kampanijos įgyvendinimui ir viešinimui kūrybinės dirbtuvės. Balandžio 21 d. šie mokymai vyko nuotoliniu būdu negalėjusiems dalyvauti bibliotekoje.

Spalio 11 d. vyko mokymai apie „Design Thinking” metodą ir jo taikymą. Juos vedė Romanas Šarpanovas – edukatorius, sertifikuotas „Design Sprint“ metodikos moderatorius. Dalyviams mokymų metu buvo pristatyta „Design Thinking“ metodika, jo etapai ir pagrindiniai praktiniai metodikos įrankiai. Mokymų metu dalyviai mokėsi nustatyti tikslinės auditorijos poreikius ir inovatyviai pažvelgti į galimus poreikių atliepimo būdus. Buvo aptarti idėjų generavimo būdai, idėjų atrankos ir prototipų kūrimo technikos. Šie mokymai padės vystyti idėjas visuomenei aktualių paslaugų / produktų kūrimo procesui bibliotekose.

Lapkričio 10 d. bibliotekoje vyko mokymai „Konkurencingų produktų kūrimas sutelktinio finansavimo platformoms“. Mokymus vedė Adomas Trakšelis – UAB „Millo appliances“ įkūrėjas ir generalinis direktorius, kuris pats sėkmingai yra pasinaudojęs sutelktinio finansavimo teikiamomis galimybėmis. Lektorius pasidalino praktine sutelktinio finansavimo kampanijos vykdymo patirtimi, aptarė, kas pasiteisino, o kas – ne. Dalyviai sužinojo, ko reikia norint sėkmingai įgyvendinti sutelktinio finansavimo veiklas. Taip pat buvo atliekamos praktinės užduotys – dalyviai kūrė sutelktinio finansavimo kampanijas. 

Gruodžio 1 d. vyko mokymai „Rinkodaros strategija ir plano sudarymas kultūros produktų finansavimui sutelktinio finansavimo platformose“. Mokymus vedė Mindaugas Juodaitis – verslo ir rinkodaros mentorius, daugiau nei 20 metų dirbantis su interneto rinkodara ir projektų vystymu. Lektorius pristatė, kas yra rinkodara, aptarė jos esminius elementus. Mokymų metu detalizuota rinkodaros strategijos svarba. Praktiškai aptarti efektyvios rinkodaros strategijos rengimo etapai ir jos įgyvendinimas.

Mokymuose dalyvavę bibliotekų specialistai pripažino, kad ne visada lengva vykdyti jų aptarnaujamoms bendruomenėms aktualias veiklas dėl lėšų stygiaus. Tad sutelktinio finansavimo kampanijos atvers naują, kitokią galimybę bibliotekoms kurti paslaugas visuomenei. Dalyvių atsiliepimai rodo, kad mokymai paskatino ieškoti naujų finansavimo šaltinių: 

  • Mokymai paskatino išbandyti naują finansavimo būdą – sutelktinį finansavimą. Bandysime!“
  • „Įgytos žinios padės lengviau rasti finansavimo šaltinių.“
  • „Turint gerų idėjų greičiau galima gauti projektui finansavimą ar jo dalį.“

P. Sprindžiukaitės inf.

Bibliotekos archyvo nuotr.

 

Komentarai

Skip to content