Rašytojai Jurgai Ivanauskaitei skirta paroda

Paroda
2021-11-14 / 2021-11-14
Abonementas

2021 m. lapkričio 14 d. sukanka 60 metų, kai gimė rašytoja Jurga Ivanauskaitė. Bibliotekos abonemente veikia rašytojai skirta spaudinių paroda „Apskaičiuoti gyvenimo  viršvalandžiai  ir  drąsa  gyventi“.

Jurga Ivanauskaitė – rašytoja, poetė ir prozininkė, eseistė, dramaturgė, dailininkė, keliautoja, kovotoja už laisvę. Rašytoja dar sovietiniais metais sugebėjo išsiveržti iš bespalvio visuomeniškumo, inertiškumo kaip žmogus, apsisprendęs gyvenime bei kūryboje remtis sąžine, protu, ir išlikti ištikima savo meninėms vizijoms.

Neeilinis Jurgos Ivanauskaitės fenomenas jungia literatūros ir dailės sankryžas, skatina gilintis į egzistencinius klausimus, diegia atvirumą pasauliui, ugdo laisvą požiūrį:

  • Keletą pastarųjų metų paklausta, ko labiausiai noriu, atsakydavau – Gilaus tikėjimo. Aš jo ieškojau visur: Paberžėje, Himalajuose, Šventraščiuose, dvasinėse praktikose, žūtbūtinėse pastangose nušvisti ir aklame, bet labai žmogiškame įtūžyje, kai tai nepavyksta. Dievas tyli. Palengva suvokiau, kad tikėjimo negalima susikurti, pasiimti, pasivogti ar jėga išplėšti.
  • Išmokykite mane nereikalauti to, kas neįmanoma, ir nesielvartauti dėl to, kas nepataisoma.
  • Sužinoti viską apie kitą žmogų – beprotiškas, pamišėliškas noras. Juk žmogus – visada visiems ir visur kitoks. Žmogus, kaip upė – teka, srūva, kinta… ar galima vienąsyk įbridus į upę pasakyti, kokie yra jos vandenys pavasarį, vasarą, rudenį, žiemą, švintant, saulei leidžiantis, mėnesienoje; kokie jie plukdydami ižą, purvus po smarkių liūčių ar kieno nors negyvą kūną?..
  • Apie kitą žmogų neįmanoma papasakot todėl, kad svetimą gyvenimą kiekvienas mato savo spalva…   
  • Gyvenkime taip, kad nebūtume kamuoliu paspirti gimimo akimirką ir visą likusį gyvenimą riedantys į mirties vartus.                                        

Jurga  Ivanauskaitė

 

Parodoje – Jurgos Ivanauskaitės prozos ir poezijos kūriniai, laiškai, memuarai.

Parodą rengė vyresn. bibliotekininkė Albina Dunauskienė.

Komentarai

Skip to content