Regiono bibliotekų specialistų stažuotė

Mokymai
2021-09-07 / 2021-09-07
Kraštotyros

Rugsėjo 7 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko stažuotė „Kaip dirbti su Skaitmeninimo centro įranga: negatyvų skeneriu, skeneriu Bookeye“. Į ją atvyko dalyviai iš Joniškio, Telšių bei Šiaulių rajonų savivaldybių viešųjų bibliotekų.

Pirmoje teorinėje stažuotės dalyje Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Audronė Baškienė  pristatė bendruosius kultūros paveldo objektų atrankos skaitmeninimui principus – prioritetų nustatymas, veiklų valdymas, kaip objektus paruošti skaitmeninimui, metaduomenų kūrimas ir objektų ženklinimas. Seminaro dalyviai susipažino su pagrindiniais asmens duomenų ir autorių teisių apsaugos principais – teise skaitmeninti, teise viešinti.

Antroje praktinėje stažuotės dalyje Kraštotyros, senųjų spaudinių ir skaitmeninimo skyriaus vyresn. bibliotekininkė Monika Ožemblauskytė dalyvius supažindino su negatyvų ir Bookeye skeneriais, papasakojo technines detales, parodė, kaip skaitmeninti knygas, rankraščius, laikraščius, nuotraukas, žemėlapius bei negatyvus. Stažuotės dalyviai gautas žinias panaudojo praktikoje – patys skaitmenino kultūros paveldo objektus.

I. Slonksnytės nuotr.

Komentarai